Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.11.14, 01:12   #1
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50911
Aldığı Teşekkür: 44300
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Apo ile yapılan tüm görüşmeler yasadışıdır. Farkında mısınız?

Tayyip' in emriyle Apo ile görüşüldüğü medyada ilk yer aldığında Tayyip bey, ''********lerrr, yalancılarrr'' diye çok keskin bir çıkış yapmış, sonra da bunun ispatını istemişti.

Bir kaç hafta sonra bizzat kendisi devletin (MİT vasıtasıyla) Apo ile görüşmeler yaptığını doğruladı! Şimdiler de ise açıktan ve utanmadan görüşmelerin sürdüğünü söylüyor... E malum cahilliği anketlerle defalarca ortaya çıkmış bir tabanı var; o taban bunu da yerdi ve yedi de... Ayrıca ben Tayyip' in yalancılığında da değilim; o herkesin malumu da, asıl mesele bu görüşmelerin hangi yasal zeminde yapıldığıdır.

Apo' nun sıfatı nedir? Hani Türkiye Cumhuriyeti devleti ile müzakereler yapıyor da, bunu hangi sıfatla yapıyor? Türkiye Cumhuriyeti Devleti onu karşısına hangi sıfatla alıp müzakere yapıyor?

Bu görüşmelerin tümü yasadışı görüşmelerdir ve hiç bir yasal dayanağı yoktur!

Apo' yu ''bu ülkede yaşayan tüm kürt etnik kökenlilerin meşru temsilcisi'' gibi muhatap alan ve bu ülkenin kaderini onunla yapacağı müzakerelerle belirlemeye çalışan Tayyip ve AKP' si, Apo' nun temsilci veya ''başkan'' olabilmesi için en azından kürtler tarafından seçilmiş olması gerektiğini bilmiyor mu? Ya da kürtler gizli bir şeçimle Apo' yu temsilci ve ''başkan'' seçtiler de bizim mi haberimiz yok?

Apo seçilmemiştir ve onunla yapılan müzakereler de yasal değildir!

Apo' nun statüsü de yoktur! Çünkü en ''hafif'' demokrasilerde bile müzakere yapılacak partnerde (!) bir meşru temsil yetkisi aranır... Apo' nun böyle bir meşruiyeti de yoktur ve olmamıştır. Çünkü seçilmemiştir!

Hiç bir seçim olmadan ve kürt halkının geneline sorulmadan bir kişi o halkın lideriymiş gibi bir algı yaratılıyorsa bunda bir BOP ****luğu aramak gereklidir.

Evet... Apo, BOP eşbaşkanlarından biridir ve görevi Tayyip' ten daha da önemlidir. Tam da bu yüzden kürt halkının liderliği/temsilciliği görevine seçilmemiş, BOP denen proje gereği ABD emri ve Tayyip oldubittisiyle o mevkiye atanmıştır.

Apo' yu ''lider'', ''başkan'', ''temsilci'' kılan hiç bir şey yasal ve meşru değildir. Demokrasilerde seçim ve çoğunluğun kararı esas ise, Apo demokratik bir seçimle şu an bulunduğu mevkiye gelmemiştir ve bu itibarla da AKP iktidarı ve Tayyip, yasaları yok sayarak yeryüzündeki en büyük kanunsuzluk örneklerinden birini sergilemekle kalmıyor, en saçma ve anti-demokratik anayasaların bile üzerinden BOP silindiriyle geçiyor.

Kürt halkına sorulmadan, kürt halkının onayı almadan, kürt halkı tarafından seçilmeden kürt halkını başına ABD tarafından bir Tayyip oldubittisiyle atanan Apo...

Bu ülkede çok ama çok büyük bir suç işleniyor!

Farkında mısınız? /// Aristo
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.