Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.11.14, 18:45   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2630
Mesajlar: 30,751
Ettiği Teşekkür: 166051
Aldığı Teşekkür: 181345
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Emine Ülker Tarhan Yeni Parti Kurdu

Bir süre önce CHP’den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi. Tarhan'ın kurduğu partinin ismi Anadolu Partisi (ANA-PARTİ).

Emine Ülker Tarhan, Odatv'ye yaptığı açıklamada "Türkiye'de siyasetin tıkandığı, temsil edilmeyen çok önemli bir kitle demokrasiye olan inancını da yitirdi. Belki bir sonraki seçimde sandığa da gitmeyecek. Bu umutsuzluk dalgasını kırmak zorundayız. Bu benim, özellikle bu ülkenin gençlerine, kadınlarına ve erkeklerine yüz yıllardır her karşılaştığım karanlığı kırmayı başarmış bu insanlara borcum. Onlar için elimden geleni yapmak istiyorum. ANA-Parti (Anadolu Partisi) umarım 2015 genel seçim öncesi yeni bir enerji ve umut yaratır."


Kurucular Kurulu

Anadolu Partisi’nin Kurucular Kurulu ise CHP’den istifa eden isimler Tuğamiral Türker Ertürk, Eski Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Gazeteci Mümtaz İdil, Demokrat Parti’de bir süre siyaset yapan, işadamı Yunus Yunusoğlu, Önder Nalıncı, eski DSP’li Hasan Fehmi Yavuzalp’in de aralarında yer aldığı 45 isimden oluşuyor.

Anadolu Partisi’nin Kurucular Kurulu listesi şöyle:

“Emine Ülker Tarhan, Türker Ertürk, Yunus Yunusoğlu, Mustafa Zengin, Önder Nalıncı, Muammer Usta, Namık Akay, Hasan Fehmi Yavuzalp, Kazım Yılmaz, Uğraş Gök, Ahmet Mümtaz İdil, Kanat Ayaz, Banu Turgut, Ali Turani Artuç, Kasım Gündüz, Ferah Altuntaş Sancı, Hüseyin Yıldız, Murat Demirhan, Mehmet Zafer Bakırsoy, Mehmet Şerif Avcı, Sedat Demirer, Meryem Bıçkıcı, Nazan Şenolsun, Sibel Alemdaroğlu, Meltem Ünal Erzen, Özcan Çam, Pınar Akgül Doğusoy, Onur Kireçtepe, Avni Kitapçı, Engin Gürçay, Mehmet Zeki Orhan, Funda Tuncel, Gülören Cangal, Dicle Eroğul, Nedim Çekmen, Emrah Akkurt, Hacer Kök, Füsun Gönül, Aylin Öztan, İrem Geylani, Barış Özkan, Sami Ağca, Kerem Yıldırım, Nafiz Şahin, Ali Çil.”

Siyasi Partiler Kanunu’na göre, “Siyasi partiler, partiye üye olma yeterliğine sahip en az otuz Türk vatandaşı tarafından” kuruluyor. Öte yandan ANAPARTİ, çalışmalarını geçici olarak Kızılay, Olgunlar Sokak’ta bir binanın 4. katında sürdürecek.


Anadolu Zulme Karşı Direniş Hikayesi

Saat 13.30'da İçişleri Bakanlığı'na yeni parti dilekçesini veren Tarhan, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu. Tarhan, partinin kuruluş amacını ise şöyle açıkladı: “Biz az önce Anadolu Partisi’ni kurduk. Neden kurduk Anadolu Partisi’ni? Çünkü ülkemizde umutsuzluk hakim. Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Umudun da Anadolu’da olduğuna inanıyorum. Anadolu bir milletin doğuş ve varoluş hikayesidir, Anadolu kültürlerin kaynaştığı ebedi yurdumuz, Anadolu zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi, Anadolu tertemiz insanların ülkesi ve biz odağına insanı koyduk. Türkiye’yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisi’ni kurduk. Uğurlu olsun. Ülkemize, ulusumuza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

“CHP’den veya başka partilerden katılım olacak mı?” sorusu üzerine Tarhan, “Başka partilerle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum ama Türkiye’nin her yerinden, her kesiminden insan olağanüstü ilgi gösteriyor” cevabını verdi.(Anadolu Partisi'nin logosu)


CHP den İstifa Edip Tarhan'ın Partisine Katıldı.

CHP'den istifa eden Maltepe Eski Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Emine Ülker Tarhan'ın liderliğinde kurulan Anadolu Partisi'ne kurucu üye olarak katıldı.

13 Kasım'da CHP genel merkezine gönderdiği istifa mektubuyla parti yönetimini ağır bir dille eleştiren Prof. Dr. Zengin, 14 Kasım itibariyle CHP Milletvekili Emine Ülker Tarhan liderliğinde kurulan Anadolu Partisi'nin kurucuları arasına katıldı.OdaTV

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.