Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.11.14, 18:55   #3
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 419
Ettiği Teşekkür: 18946
Aldığı Teşekkür: 20301
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Tuna Nehrinde Canavar Alarmı | Yayın Balığı Avusturya Rekoru

Tekrar kıyıya yaklaştırdım yine suya girdim. Ağzındaki aralıktan alt çeneye elimi soktuğum anda oltayı bıraktım. Diğer elimle de yüzgecini yakaladım.

Artık ya o kazanacaktı ya ben ....

Ne o çok kuvvetliydi ne ben.. Kenardan yardım etmek isteyenler olsa da, cesaret edemediler.. Balığın büyüklüğü ve korkunç görüntüsü insanları ürkütüyordu.

Sonunda..
Sonunda sürükleye sürükleye karaya çıkardım. Ama bu söylediğim kadar kolay olmadı doğrusu.. Çok büyüktü, çok ağırdı.

Hemen balıkçı dostlarımı aradım.

Bu arada insanlar bayağı kalabalıklaşmıştı. Zaten kalabalığı gören geliyordu. Biskletinden inenler, suda yüzerken kalabalığı görüp merak edenler, diğer balıkçılar.. O civardan kim geçiyorsa toplanıyordu.

Bir kaç hanım balığı geri salmamam için neredeyse bana yalvaracaktı..

-Bir daha bu suda yüzemem, gibilerinden söylüyorlardı.

Herkesin derdi ayrıydı

O ara ben de balığı alayım mı, geri salayım mı, diye düşünmeye başladım. Sonunda almaya karar verdim.

Bulunduğumuz yere araç yasağı olduğu için arabam bir hayli uzaktaydı. Taşımak için arkadaşlarımın gelmesini beklemek zorundaydım..

Burada son bir poz verdim.

Arkadaşlarımın gelişi ile balığı arabaya güçlükle taşıdık. O an balığı tartma şansım yoktu. Daha sonra eve geldiğimde balığı temizlemek için küçük baş hayvanı asar gibi yayın balığını ağaca astık.

Balığın boyu aşağı yukarı benimle aynı boydaydı. Ben 1.90 boyundayım. Temizledikten sonra aldığım etleri parça parça tarttığımda 55 kilo geldi. Bir kaç gün için, soranlara 55 kiloluk yayın balığı yakaladığımı söylemiştim.

Oysa sonradan düşündüğümde, balığın derisi, kafası, iç organları tartılmamıştı. Bunlar da önemli derecede ağır gelen balığa ait parçalardı. Tahminen tartılmayanlarla birlikte yayn balığının 60- 70 kilo arası olduğunu sanıyorum.

Aslında bu çokta önemli değil. Hem hayatımın hem de Avusturya'nın en büyük balığını tutmuştum.

Bu bana yeterdi.

Ömer Cengizdoğan

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.