Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.14, 03:23   #77
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Ne bu şiddet bu celal? Gören de aranızda kişisel bir şey var zanneder.

Hem size ne? Ölmüş bir insana bu hakaretler ne oluyor? Ayrıca onun fikirlerine saygı duyanları neden hayretle izliyorsunuz? Şahsen ben de sizin inandığınız fikirlerin tamamına ve ideolojisini savunduğunuz kişilerin hiçbirine ne saygı duyarım ne fikirlerini önemserim. Fakat sizin neye inandığınız veya neyin ideolojisini güttüğünüz beni zerre ilgilendirmediği gibi hayrete de düşürmez. Artı; inandığınız insanlara da saygısızlık etme hakkı vermez.

Olayları kişiselleştirmeyin. Diğer insanların fikirlerine de saygı duymayı öğrenin. Ülkede maalesef sizin zihniyetinizde ki insanlar diğerlerini ötekileştiriyor, Atsız gibi olanlar veya onun gibi düşünenler değil.
Yazımda hakaret içeren tek bir kelime yoktur.
Kan tahlilcisi, gerici, ırkçı...
Evet, bunların tamamı siyasi eleştirilerdir.
Her birinin de altını dolduracak söylemleri vardır söz konusu olan zat-ı muhteremin...
Ölmüş olması onun gerici, ırkçı, halk düşmanı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yada aklamıyor. Sonuçta siz de öleceksiniz, ben de öleceğim, o da öldü ve günü geldiğinde herkes ölecek...
Benim fikirlerime saygı duymamış olmanız veya önemsememiş olmanız benim açımdan bir sorun teşkil etmiyor. Hayrete düşmek, şaşırmak kötü bir şey değildir. Bu insani bir tepkidir ve insan olduğumuzun göstergesidir.

Bana, ötekileştirmenin Türkiye'deki en büyük temsilciğini yapan Atsız'ı savunarak ötekileştirdiğimi söylüyorsunuz ya, gerçekten çok ironik geliyor.