Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.14, 18:52   #23
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161601
Aldığı Teşekkür: 177633
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Emine Ülker Tarhan Yeni Parti Kurdu

@Ekin bu konuda kitap bile yazabilirim.

CHP ye bir kaç kez oy kullandım, daha önce Ecevit'in liderliğindeki DSP ye oy atıyordum. Benim herşeyim yalın ve açık, kolay kolay kimse kime oy attığını söylemez, ben söylerim.

Chp nin neden iktidar olamadığını anlamak için Cumhuriyet tarihini çok iyi bilmek gerek, ben yeteri kadar bildiğime inanıyorum.

Cumhuriyet kolay mı kuruldu sanılıyor? Atatürk'e en yakın arkadaşları bile muhalif idi. Bir sistemden, yepyeni bir sisteme geçmek, milleti razı etmek kolay mı?

Atatürk'ten sonraki İnönü zamanı es geçiyorum, yeni yapılanma, Dünya Savaşı yokluklar vs vs..

Ondan sonra gelen Menderes dönemini iyi incelemek gerek. Türk milleti kurumuş yaprak gibi savrulur gibi. Din denilince akan sular duruyor. Chp hiçbir zaman dini kullanmadı. Rakip sağ tandaslı partiler sürekli din elden gidiyor nidalarıyla, kominizm gelecek uydurmalarıyla milletin aklını çelmeyi, oy kapmaya başardı.

Dikkat edin, akp de türbanı kullanarak iç anadolunun çoğu yerinden oylarını tulum çıkardı. Kısaca din önemli bir faktör. Zaten bu nedenle de Baykal kara çarşaflı kadına Atatürk rozeti takarak bu etkinliklerini kırmak istedi.

CHP yi neden koruyorum, kolluyorum. Neden olabilir? Akp nin antidemokratik uygulamaları bahsetmeme gerek var mı? Herşey gözönünde olup bitiyor zaten..

Akp nin karşısında en yakın rakip parti hangisi ise gözüm kapalı oyumu o partiye veririm. Bunun a sı, b si yok.

E.Ülker Tarhan akp nin değirmenine su taşımıştır. Bunu hep birlikte yaşayıp, göreceğiz...

* * *

Chp nin oy potansiyeli bu kadar, Türkiye'de tüm sol oyların toplamı yüzde 35 i geçmez. Bu nedenle, biraz daha yumuşayarak, her kesimden oy alabilmeli.

E.Ülker Tarhan benim kadar Atatürkçü değil, kesinlikle değildir. Ülkesini çok seven sağlam bir Atatürkçü olsaydı, bu önemli günlerde partisinden istifa etmez, elinden gelenin en iyisini yapıp partisine birşeyler katardı.

* * *

Chp liderlerini beğenmediğini belirtmişsin. Şimdi nesini beğenmiyorsun? Yolsuzluk mu yapmış, hırsızlık mı yapmış, akrabalarını usulsüzce bir yerlere mi yerleştirmiş diye sorsam, hiçbirine yanıt verilemez.

Türk insanı böyle. Birinin konuşmasına göre, hitabına göre kendince puan verir. Aslında bu hiç de önemli değildir. Rte ezbere mi konuşuyor sanılıyor? Karşısındaki ekran bir an kapandı da, karaya ak dedi..

* * *

Son olarak; maddi durumu iyi olmayanlar her ay 250 TL civarında maddi yardım alıyor. Bu yardımı alan insanlar, pararın devletten değil, akp sayesinde aldıklarına o kadar inanmışlarki aksini inandırabilmek mümkün değil. Yaşadım, biliyorum.

Seçim zamanı yardım paketlerinin de neden olduğunu, anlatmama gerek yok. CHP neden yapmadı diye akla soru gelebilir. CHP de bu para yok ki.

Son devlet ihalelerine bakın, inceleyin neyin ne olduğunu açık seçik göreceksiniz.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.