Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.14, 00:47   #79
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32395
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Ne mutlum Türküm diyene sözüne karşı olduğumu hangi kanıdan vardın @Asena

Yorumlarımı okumadın sanırım.. neyse üst yorumlarımda bulabilirsin orda türkçülüğün tanımını gayet iyi açıkladım.

12 eylül'ün zihniyeti bellidir. Söylediklerimin arkasındayım. Atsız gibi faşistin bu zamana kadar hep azınlıklara nefret ve kin kustuğu şu topraklarda hiçbir azınlık çıkıpta kendi kendini üstün görmedi. Eğer ülkeye en çok zarar verenler varsa oda belli..

Ergenekon davalarında haksız yargılanan askerlerin neden bu kadar yalnız olduğu düşünülsün çok iyi düşünülsün? Bugün o geçte olsa çıkarılan askerler bugün konuşamıyorsa susuyorsa bilinki günahları yüzündendir oturup önlerine şapkalarını alıp düşünmüşlerdir "yav biz hep solcuları sosyalistleri komünistleri anarşistleri devlet düşmanı belledik vatan düşmanı belledik astık kestik işkence ettik, ama yanıbaşımızda duran sağcı islam faşistlerine hep yol verdik bugun neden yalnızız?" diye..

12 eylül bugün çok acı çekiyor..

Yaşı büyütüp asılanlar ise halk çocuğuydu. İyi veya kötü belkide umutsuz ama bu asılan yiğitlerin bir gayeleri bir amacı vardı..

Faşistler Atatürkçü olamaz. Ben milliyetçiler Atatürkçü değildir diye bir kelimede sarfetmedim ha kendimi milliyetçi bir insan olarak görmem bu ilk başta kendi görüşüme tersdir ve kendi düşünceme ihanet etmiş olurum. Miiliyetçileride aşağıda görmem ama tıpkı "din" ekseni gibi "Milliyetçilik" de tehlikeli olduğu için temkinli yaklaşırım. Her ikiside çok kullanılmıştır. Her ikisinden birine sahipseniz dozajı fazla almamanız lazım..

Ama elbette kendimi bir "Türk" olarak tanımlarım, ve bundanda kastım kesinlikle kültürümdür toprağımdır hepsi bu.. devlet değildir.. Yani Türk olmamdaki gaye budur benim. Bir milliyetçi "devlet" tanımını çok kullanırken bende "halk" tanımını çok kullanırım. "vatan" tanımını çok kullanırım. Her Türk bu yüzden milliyetçi bir yapıda olmak zorunda değildir.

Şehitlerin varlığı bugün hiçbirimizin umrunda değil.. Bu yüzden onlar benim gözümde kesinlikle şehit olmaz sadece "kurban"dırlar.. Kurban verilmişlerdir.. böyle saçma sapan bir kavrama inanmam hiçde inanmadım. Siz devlet tabirinde kabul edilen bu kavrama inanadurun devlet dediğiniz güç var oldukça size en zor kaldığı zamanlarda "vatan" kılıfına bürünüp sizden destek ister oğlunuzu kocanızı nişanlınızı alır cesediyle eve gönderir sonrasında size bir "teselli" verir işte siz o zaman anlarsınız.. her ne kadar gururunuz önde gelir "vatan sağolsun" dersiniz oysa o vatan sağolmamıştır içinizde isyanlar bürünür gömmek zorunda kalırsınız.. Bugün çoğu şehit ailesine sorsak oğlunuzmu vatanmı deseler kuşkusuz evlatlarını tercih ederlerdi. Bugünkü en acı tabloyu onlar görmek zorunda kaldılar.

Atatürk'ün Milliyetçilik kavramını zaten anlattım.. "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" Bir üst mesajlarımı okuyun

Moderator olsamda olmasamda düşüncelerim kesinlikle değişmezdi. Tabirlerim kesinlikle yakışıksız değil. Sonuçta Atsız gibi faşistlerin boyladığı yol belli. Bu düşünceler Türkiye tarihinin belirli dönemlerinde can buldu uygulandı ve bugün faturaları kesiliyor.

Hepimizin öğreneceği daha çok şey var..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti