Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.14, 17:39   #82
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Bir kişi elbette milletiyle yada ırkıyla övünebilir ama bu "övünme" sınırı öbür ırk yada milletlerin üstünde olmamalıdır. Oluyorsa bu faşistliktir. Irkçılık'da faşistliktir, Bir düşüncenin yada bir ideolojinin peşinde körü körüne bağlanmak faşistliktir.

Benim faşistlik tanımımı kesinlikle milliyetçilikle sınırlandırdığımı sanmayın.

Geçmişte yaşanan savaşları örnek vermen düşündürücü.. O zamanlarda renk belli sınır belli düşman belli, ortada devlet yok var olan devletde insanlarına büyük ihanet etmiş. İnsanların özgürlükleri tehlike altında.. O zamanın özgürlüğü topraktı..Ölenler devlet için değil vatan için öldüler bugün ölenler ne için öldü? koca bir hiç

Evren'in Emperyalist olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Bu adamlar Atatürk'ü kullandımı? kullandı. Milliyetçiliği kullandı mı? kullandı. Kananlar çok mu evet.. Aynı profil bugün AKP'de var tek fark oda din ekseninde..

Kaldı ki Kenan evren sağdan soldan astık deyince çok mu dengeli oluyor? sesimizi çıkartmamamız mı gerekiyor? bu nasıl bir düşüncenin ürünüdür? bu nedir? Eğer bugün huzur içinde ölemiyorsa eminimki yüksek kötü karması yüzündendir. Tanrı onu huzura kavuşturmasın. Bakın Atsız için bu dileği dilemedim çünkü o mert bir düşmandı insanlık için. Ama evren gibiler bir yılandan farksızdırlar.

Bu ülkeyi yöneten gerizekalı egosu yüksek o.çocuğu politikacıların ve paşaların elinde şehitlik kullanılıyorsa bana kimse bugün ölenlerin şehit olduğunu söylemez söylüyorsa o ölen gençler için en büyük saygısızlığı yapıyordur. Çünkü o ölenin de hayalleri ümitleri vardı. Yaşaması gereken bir yaşam vardı ve bu koca yaşam tek "şehit" kelimesiyle toprak altına indirilemez.. Bu lanet devlet politikasına kimse kurban olmak istemez bunu bizzat kendim askerde gördüm ve yaşadım. Bu yüzden bugün ölene "şehit" deniliyorsa hayır o şehit değil bizim günahımız ve bizim kurbanımız diyorum. Müslüman olsaydım bile böyle bir tabir kullanmazdım emin olun. Çünkü manevi inancımı kesinlikle istismar ettirmem. Benimkisi saygısızlık değil yani..

Artık günümüzde "şehit" diye birşey yok "Şehit" size verilen bir teselli. Bu teselliyi verenler arkanızdan kıs kıs gülüyorlar düşünüyorlar "ulan bugünüde atlattık" diye.. Düzen değişti. Artık kimse "masum" değil. Savaşacak tek birşeyin var. Kendin ve geleceğin..insanlığın.. özgürlüğün..

"Her" kelimesi yerine "Bazı" milliyetçi yada dinci yada başka bir düşüncenin yada ideolojinin peşinde gidenler elbette faşist değil desek daha doğru olur. Burda aynı düşüncedeyiz tabiki..

Dersim olayları hakkında nötr kalıyorum. Çünkü her zaman bilirim tarih hep kazananlar tarafından yazılır bu yüzden işin aslı ve gerçeğine ulaşmak çok zordur. Hangi devlet varki geçmişte yaptığı günahlarıyla yüzleşebilecek cesarette olabilsin? bunu istemek zaten saflııktır.

Umarım daha açık olabilmişimdir.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.