Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.11.14, 11:02   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart CHP ve Dersim özürü

Alıntı:

Alıntı:
Sezgin Tanrıkulu CHP adına


"Dersim" için özür diledi

http://www.cnnturk.com/video/turkiye/sezgin-tanrikulu-chp-adina-dersim-icin-ozur-diledi

Dersim konusunda AKP'nin oyununa düşülüyor.
AKP'nin dış siyasetteki başarısızlığı nedeni ile Ortadoğu kan gölüne çevirilmiş,Dünyada itibarımız kalmamış,içeride ülkemiz bülünmenin ve parçalanmanın eşiğine gelmiştir

AKP toplumun gözlerini başka yöne çekmeye çalışıyor ve bu yüzden siyasi gündemin değişmesini istiyor.

Cumhuriyet kurulmuş, yeni bir toplumsal sistem oluşturuluyor. Eskinin değişmesini istemeyenler Cumhuriyet sistemine karşı çıkıyor. Dersim'in de, önceki isyanların da nedeni bu. Katliam dense ya da denmese ne olur, CHP özür dilese ya da dilemese ne olur? Dersim tartışmasını ortaya atanların amacı tarihsel bir gerçeği açığa çıkarmak değil ki. Dersim üzerinden siyasi manevralar yapmak.

O zamanki şartlarda Atatürk yapılması gerekeni yapmıştır,ve yapılanlar tamamen doğru ve gerekli olan olaylardır.

Dersim'de Askerlerimiz şehit edilmiş,erzakları Kürt aşiretleri tarafından çalınmış,aç bırakılmışlardır.

Dersim olaylarının tüm mesuliyeti Atatürk'e aittir ve özür dilenmesi gerekiyorsa bunun tek muhatabı Atatürk'tür.

Kürt Sezgin Tanrıkulu kim oluyor da Atatürk adına özür diliyor,Atatürk sağ olsaydı şu anda Türkiye'yi bölmeye,parçalamaya,Türk mehmetçiklerinin kanları ile sulanmış savaşarak kazanılmış bu topraklarda masa başında bir Kürt devleti kurmak isteyen hainleri sallandırırdı.

Kılıçdaroğlu da çıkmış, ''bu oyuna düşmedim'' diyebiliyor!

Sezgin Tanrıkulu'nun özür dilemesi de bu siyasetsizliğin bir örneği. Sezgin Tanrıkulu bir partinin genel başkan yardımcısı, anlamadığı, ve o tartışmada bir türlü anlatamadığı, inandıramadığı CHP'nin o dönemde parti olmanın ötesinde devletin kendisi olması. Cumhuriyet dönemi isyanları bir yana özellikle Dersim İsyanı bağlamında süreçte etkin rol alanların hemen tamamının AKP'nin devamı olduğunu söylediği DP ve AP ve hatta MSP-AKP)çizgisinde olduğunu bile kamuoyuna anlatabilmekte başarısız olan bir partinin kamuoyundaki algıyı değiştirebilme özelliği olabilir mi?

Sezgin Tanrıkulu CHP içinde liberal HDP kanadını temsil ediyor. Özür dilemesi kürt siyasetine yakın olması nedeniyledir ve bu kişilerin CHP içinde nasıl barındırıldığını da anlamış değilim. Devlet kuran CHP'de Sezgin Tanrıkulu gibi adamlar genel başkan yardımcısı oluyor, Emine Ülker Tarhan gibi dışlanıyor! Bu kafayla giderlerse daha çok yenilgi bekliyor Kılıçdaroğlu'nu!
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.