Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.11.14, 01:39   #17
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: CHP'li Ensar Öğüt: Kılıçdaroğlu peygamber soyundan gelir, dini bütün

Benim hayal ettiğim partinin seçime bel bağladığı yoktur. Çünkü seçim partisi değildir, kitle hareketlerinin partisidir ve seçimle iktidara gelebileceğine kendi de inanmamaktadır ve bunu kendi de söylemektedir. Kaldı ki ben zaten seçimle birşey düzelebileceğine inanmıyorum.

Aramızda çok büyük farklılıklar var sayın ReaL.

Size göre Muharrem İnce'nin çıkıp kürsüden nutuklar çekmesi hoş gelebilir.
Ama ben Muharrem İnce'nin boş palavraları yerine ''artık yeter'' diyen Gezi'deki milyonları tercih ederim.

Size göre Kılıçdaroğlu'nun çıkıp bir şeyler gevelemesi kulağa hoş gelebilir.
Ama ben sınav sorularının çalınmasına karşı başkaldıran liselilerin sokağa dökülmesini daha değerli görüyorum.

Size göre Haluk Koç'un yada başka bir bürokratın çıkıp meclis kürsüsünden edebiyat parçalaması hoş gelebilir.
Ama ben ayrımcılığa karşı sokağa dökülen kadınların duruşunu daha değerli buluyorum.

Hangisi daha etkili? Konuşmak mı, icraat mi?

Bence ikincisi iktidara karşı daha etkili.

Daha bugün AKP kadınlara yine saldırdı. Ve kadın erkek ilişkisini fıtrata bağladı. Ondan 3 gün önce ''çözüm süreci'' ile ilgili bir konuşmada Bülent Arınç kadına saldırdı. Düşünün her gün saldırı geliyor. Ve CHP dinselleşerek bunlara da meşruluk katıyor.

Türkiye'de iktidar alternatifi olacaksınız, öte yandan halkı ''göbeğini kaşıyan adam'' moduna getirebilmek için elinizden geleni yapacaksınız. Var olan muhalefeti de dönüştürüp pasifleştireceksiniz...
Siyasetçiler halka göre tavır almamalıdır. Halkı ileriye yönelik taşımalıdır. 70 lerdeki Ecevit'in solcu, 90'lardaki Ecevit'in sağcı olması gibi yaparsanız, tutarsızlaşırsınız. Hem darbeyi yersiniz, hem de son dönemlerindeki gibi rezil olur, akıl sağlığınızla dalga geçilir.

Şu an CHP halka en büyük ihaneti yapıyor. Toplumu gericileştiriyor ve AKP'nin politikalarını kanıksatıyor. Ve ben CHP'nin dağılıp paramparça olmasını bu ülkenin emekçilerinin menfaatine görüyorum.

Hem liberal olacaksınız, hem dinci olacaksınız, hem Amerikancı olacaksınız... Ama adınız AKP değil de CHP olacak. Aynı torna tezgahının ürünü olan bir yapı hangi sorunlara cevap verecek? İsimler değil, işlev önemli olan.

Ve CHP halkı aptal yerine koymaya devam ettikçe Atatürk'ün ismini kullanmaktan başka bir iş yapamaz. Müzmin muhalefet olarak kalır.

Önemli olan halkın çıkarına olmayan politikaların karşısında güçlü ve dik bir şekilde durabilmek. Çünkü sonucun muhatabı olan halktır. %10'luk diri ve sağlam olan, emekten yana tavır alan bir CHP bu meclise kök söktürür ama işte gelin görün ki CHP'de bu gen yok. Siz cemaatle müttefik olmayı olumlu görebilirsiniz ama ben halkın yararına olduğunu düşünmüyorum.

Selamlar.