Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.11.14, 21:58   #8
Tura
Müdavim

Tura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 28780
Aldığı Teşekkür: 33181
Rep Derecesi : Tura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Plumeria veya Frangipani Çiçek Ağacı | Yetiştirilmesi | Bakımı

Benim Pulimeralarım.

Bu çiçeğin rengi ve kokusunu bilmediğim 4 yaşındaki pulimeram.

Bakımı çok iyi. Yaprak boyları hemen hemen 50 cm ye yaklaştı. Bu yıl çiçeklerini bekliyorum. Sabrım kalmadı artık.

Bu resimdekiler de Pulimeria Petersens Altın. Karışık kokusu var. Narenciye, vanilya, şeftali gibi bir şey. Aldığı güneş ışığı ile ilgili sanıyorum.
Kışın yapraklarını döküyor.
Önce çiçeğini açıyor. Daha sonra yapraklarını çıkartmaya başlıyor. Çiçek 1 hafta gibi kalıp dökülüyor. Sonra bir başkası, bir başkası devamlı açıyor.
Yere dökülen çiçeği içerisine su doldurduğunuz bir çay tabağına aldığınız zaman, bir kaç gün daha kokusunu hissedip, güzelliğini seyrediyorsunuz.