Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.11.14, 23:34   #9
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 9461
Ettiği Teşekkür: 107168
Aldığı Teşekkür: 166202
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Plumeria veya Frangipani Çiçek Ağacı | Yetiştirilmesi | Bakımı

Çok çok güzel... İmrendimm...

Saksıda da yetişebildiğini bu konuyu hazırlarken öğrendim. Dedim ya, Tunus'ta ağaç olarak gördüm ve ilgi odağım olmuştu.
Alıntı:
Bu resimdekiler de Pulimeria Petersens Altın. Karışık kokusu var. Narenciye, vanilya, şeftali gibi bir şey. Aldığı güneş ışığı ile ilgili sanıyorum.

Kışın yapraklarını döküyor.
Önce çiçeğini açıyor. Daha sonra yapraklarını çıkartmaya başlıyor. Çiçek 1 hafta gibi kalıp dökülüyor. Sonra bir başkası, bir başkası devamlı açıyor.
Yere dökülen çiçeği içerisine su doldurduğunuz bir çay tabağına aldığınız zaman, bir kaç gün daha kokusunu hissedip, güzelliğini seyrediyorsunuz.
Petersens Altın 'ın kokusunu da merak ettim doğrusu

Resimler için teşekkürler @Tura...