Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.11.14, 21:13   #1
Nazlı
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,955
Ettiği Teşekkür: 4786
Aldığı Teşekkür: 9603
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Post Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi

Tarihçe - Dünden Bugüne
NP GRUP olarak toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmek, ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmak, yataklı ve yataksız sağlık hizmeti sunmak ve bu hizmeti sunarken çağdaş bilimin öngördüğü yöntem ve koşulları sağlamak amacıyla yola çıktık.1998’de standart EEG’yi, beyin haritalaması özellikleri ilavesiyle uygulamaya başlarken, Neurobiofeedback bilgisayarlı klinik testler ve bilgisayarlı eğitim modüllerini de tanı ve tedavi programlarına katarak çalışmaya başladık.

Çıktığımız bu yolda, ilk olarak Memory Centers of America’nın Türkiye şubesini 25 Mayıs 1999’da İstanbul Bağdat Caddesinde, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katılımıyla gerçekleştirdik.Türkiye’de ilk “Beyin Check Up”ı ve “Manyetik Uyarım Tedavisi”ni (TMU) gerçekleştiren Memory Center, uzman kadrosuyla, psikiyatride yeni tedavi yöntemlerini etkin biçimde sunarak hizmet vermeye aralıksız devam ediyor.

Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklarda beyin fonksiyonlarının tanı ve tedavisini ölçerek yapmayı yöntem olarak seçmiş olan Memory Center, bir yıl sonra ikinci aşamayı gerçekleştirdi ve Memory Center of Amerika’nın başkanı Wenon Wells’in katılımıyla 3 Ekim 2000 de çocuk ve ergen psikiyatrisi birimini açtı.

Açılan iki merkezimizin çalışmaları o günden bu güne hiç durmadan sürüyor. Beyin fonksiyonlarını ölçerek tedavi ve düşünce odaklı tıp gibi yeni yaklaşımların Türkiye’de öncülüğünü yapmak bizi mutlu ediyor.

Nöroloji, Psikiyatri, Psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek tanıdan tedaviye multidisipliner yaklaşımı Türkiye’ye taşımaya devam ettik.

2003 yılı Şubat ayında Feneryolu’nda 5 katlı merkezimizi Erişkin Nöroloji ve Psikiyatrisi için, hemen arkasındaki köşkü de çocuk ergen psikiyatrisi için hizmete açtık.

Kasım 2006’da Fonksiyonel ve Volumetrik MR görüntüleme tekniklerini kullanmaya başladık.

Nihayet, 20 Mart 2007 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek Nöropsikiyatri Hastanesini kurarak, yataklı bir kuruma olan ihtiyacı karşıladık ve TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç’ın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdik.

Haziran 2009’da Türkiye’de ilk olan Nöropsikiyatri’de Klinik Farmakogenetik laboratuarını faaliyete geçirdik.

10 Ağustos 2009’da NPİSTANBUL Etiler Polikliniğimizde Çocuk ve Genç Psikolojisi, Yetişkin Psikiyatrisi alanında hizmete başladık.

3 Mart 2011 tarihinde resmi olarak Üsküdar Üniversitesini kurduk.22 Kasım 2011 tarihi itibarıyla Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi ve NPİSTANBUL Etiler Polikliniğimizi Üsküdar Üniversitesi bünyesinde NPSUAM Nöropsikiyatri Sağlık,Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
AR-GE

NP GRUP sinirbilim alanında Türkiye’ye getirdiği bu yeniliklerin yanı sıra AR-GE çalışmalarına da hız verdi.QEEG,volumetrik MR,fonksiyonel MR, MR uyumlu EEG (Türkiye’de tek),EPMRS,EKT,Farmakogenetik Laboratuvarı ve tTMU (rTMS) gibi sahip olduğu gelişmiş teknoloji ve geniş veri tabanı ile dünya tıbbına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.Yapılan çalışmaların sonuçlarını tıp dünyasının itibarlı dergilerinde yayınlayarak psikiyatri profesyonelleri ile paylaşmayı ve kongrelerde sunmayı sürdürmektedir.
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.