Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.14, 20:58   #4
Mihri Sultan
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 2172
Aldığı Teşekkür: 6531
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Tarihten Kesitler

1922 de saltanat kaldırıldığı için Vahdettin zaten padişah kimliğini kullanamazdı ki bu mektubun tarihi muhtemelen saltanatın kaldırılmasından sonradır.

Sevr anlaşması da Türk tarihindeki ölü doğan bir anlaşma ama vatan haini Damat Ferit dua etsin suratına tükürülmediğine. Yanlış değilsem TBMM 19 Ağustos 1920 de resmen bu saltanat şurasını vatin haini ilan edecekti ama bilmediğim resmi kaynaklarda sonraki yıllarda affedildi mi..!

Şeyit onbaşının da kızının da fakirlik içinde öldüğünü okumuştum. Yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sanırım kızıydı bu maaşı kabul etmeyip devletten para almadan fakirlik içinde ölecekti..!

Sevr ve Lozan, Mondros ve Mudanya Damat Ferit ve İsmet İnönü ve hırsızlar ve Seyit Onbaşı..! Tarihimizin utanç ve gurur kaynakları

Ben çok keyif aldım konudan ellerine sağlık Real