Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.14, 01:52   #30
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Hiç birine değil ama, ikide bir Muhammed Muhammed demesine takıldım ben. Sanki okuldan sıra arkadaşı ya da askerden koğuş arkadaşı. Kimin neye inandığı, ateist, deist, hindu, budist vs. vs. olduğu beni zerre ilgilendirmez ama kimsenin peygamberi ya da inandığı şey neyse (put mudur ateş midir neyse artık) için de ilkokul arkadaşımmış gibi laubali bahsetmem. Yahu Hintli arkadaşımla konuşurken bile kurban bayramında dana kestik diyemedim. Adam o danaya tapıyor yahu, sen tapıyorsun ama akşam biz onu kavurma yaptık yedik mi deseydim. Saygısızlık olur bu. O da keza bana senin peygamberin muhammed falan demez. Hazreti Muhammed der. Türk arkadaşlarından öğrenmiş böyle olduğunu. Yani sözde memlekette müftülük yapmış, okumuş, araştırmış, okuduklarından zerre kadar bir şey anlamamış. Bir Hintli kadar saygı sahibi olamamış insanların inandığı peygambere

Velhâsıl kelam; iddialarının hiç birine inanmadığım gibi o kişinin de benim inanmamamın umrunda olduğunu sanmıyorum.

Teşekkürler ZeZe.

Bence orda bir yanlışlık yok
Hazret sözcüğünün kelime anlamını araştırdım şöyle bir yazı alıntıladım;

"Hazret sözlükte ne anlama gelmektedir?
1- Yüce kabul edilen kimselerin adlarının başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen ünvan.
2- Söylenmeyen bir kimseden söz edilirken kullanılan bir söz.
3- Genellikle erkekler arasında senli benli konuşmada kullanılan bir seslenme sözü.
Kaynak: http://hazreti.nedir.com/#ixzz3KmgoKJk9"

1. Maddeye bakarsak sizlere göre "gayrimüslim" bir kişi zaten o kişinin (değişebilir kim olduğu) getirdiği yasaya inanmadığı için onu övme ve yüceltme ihtiyacı hissetmez. Saygı duymak zorundadır ama yüceltmek zorunda değildir bu sebeple ismiyle hitap etmesinde bir problem göremedim ben
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.