Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.14, 01:56   #31
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Kuran ve İslam konusunda yazılanların çoğu bence doğru. Bunu kafadan söylemiyorum! Kendi çapımda (!) araştırmalarımın sonucu olarak söylüyoyorum.

Kuran' ı defalarca ama defalarca çeşitli mealleriyle ve ayet karşılaştırmalarıyla birlikte okudum ve epeydir de Kuran hakkında ahkam kesmek (!) konusunda hakkım olduğunu düşünüyorum.

İslam alemi, Kuran' ın hiç ama hiç değişmediğini iddia eder. Bunu da yine Kuran' daki bir ayete bağlarlar... Şu anda Kuran' a falan bakmadığım gibi, gogılcılık da yapmıyorum. Aklımdan yazıyorum ama Kuran' a ilişkin yazdıklarım Kuran' da ayet olarak kesinlikle vardır.

Kuran; ''Kuran' ın kefili ve koruyucusu Allah' tır'' diye yazar.

Çoğu insan da Kuran' ın taa o zamanlar Peygamber ya da katipi olarak bilinen zat tarafından kağıtlara sayfa sayfa yazıldığına inanır. Halbuki Kuran, hayvan derilerine, develerin kürek kemiklerine vs. yazılmıştır. Çünkü o dönemde araplar kağıdı bilmezdi. Ayetler hayvan deri ve kemiklerine yazılır, Peygamber' de bunları sırasıyla evinin bir odasında ipe asardı. 6 bin küsür ayetin yazılı olduğu maddeler (deri/kemik vs.) de göz önüne alınırsa bunun bir arap evinin odasına sığmayacağı açıktır... Neyse; biz bunu doğru sayalım.

Asıl mesele bu deri ve kemiklere yazılı ayetlerin bugün nerde olduğudur. Çünkü ilk ve tek orjinal Kuran budur. Ama bugün kağıda yazılı olmayan tek bir Kuran yok ve kimse de çıkıp bunların orjinal yani ilk Kuran olduğunu idddia edemez. Binlerce yıllık Orhun yazıtları olduğu gibi dururken 1400 yıllık Kuran ayetlerinin yazılı olduğu deri ve kemikler nerde? Ve hani Kuran' a göre Kuran' ın tek kefili ve koruyucusu Allah' tı?

Demek ki bir şeyler; bazı durumlar oldu...

Şayet ilk ve orjinal Kuran bulunmuş olsaydı, ki bu zaten Kuran' a göre Allah' ı koruması altındadır; o halde Allah neden korumadı kendi indirdiği Kuran' ı?

Ve o bulunamayan Kuran nasıl toparlandı ve bu haline getirildi?

Özellikle Osman ve diğer Halifeler Kuran' ı toparlayabilmek için uzun yıllar çaba harcadılar. Ayet kopyalarını arayıp buldular; Süre ezbercilerini arayıp buldular... Ayetleri ezbere bildiği iddia edilenlere adamlar yollayıp ayet ayet yazdırdılar...

Şu anda elimizde olan Kuran işte bu şekilde ortaya çıktı! Ama maalesef, Kuran' ın Allah' ın kefaleti ve koruması altında olduğu Kuran' da yazdığı halde Kuran korunmamış, halifeler yıllarca Kuran' ı toparlamak için çaba sarfetmişlerdir ve şu an önümüzede bulunan Kuran işte bu sonradan toparlanan Kuran' dır... Evet bu sonradan toparlanan Kuran değişmemiştir ama Peygamber' in evinin odasına astığı Kuran ayetleri nerdedir? Akibeti nedir? Neden onlar yok olmuş ve Kuran halifelerin çabalarıyla ordan burdan toplanıp, ayet ezbercilerine güvenilerek yeniden toparlanmak zorunda kalmıştır?

İslam alimlerine göre Kuran' da 6236 ila 6666 arasında ayet vardır. Hangisi doğru? Dikkat ederseniz Kuran' daki ayet sayısı bile tartışma konusudur. Belki 6326 ayet var mesela... Belki 6665 ayet var... Nasıl eksildi, nasıl çoğaldı bilen ve cevap veren yok! Ama elimizdeki Kuran' ın gerçek Kuran olduğu söyleniyor... Bu tam kuyruklu bir yalandır! Peki Kuran' da ''Kuran' ın kefili ve koruyucusu Allah'tır'' diye yazarken Kuran neden Allah tarafından korunmamıştır? Bir din alimi çıksın cevap versin...

6000 küsür ayet ortada yok ve halifeler Kuran' ı toparlamak için ayet ezbercilerine gidiyor. Oralara, buralara adamlar yollayıp Kuran ayetlerini bilenlerden (!) yardım istiyor... Ve bu çabalar sonucu şu an mevcut olan Kuran ortaya çıkıyor.

Orjinal mi / ilk Kuran' mı bu? Kesinlikle değil... Toparlama Kuran' dır elimizde bulunan...

Yani Allah' ın kefil ve koruyucusu olduğu Kuran' da yazan asıl Kuran ortada yoktur!

Bir diğer ilginçlik ise, Halifelerin bile Kuran' ı bilmemesi, oraya-buraya adamlar yollayarak bildiği sanılanlardan yardım istemesidir. Yani Peygamber' in en yakınları bile Kuran' ı tam bilmiyor...

Ve başka ilginç bir diğer nokta...

4 halifeden 3 tanesi öldürülüyor ha! O 3 tanesinden 2 tanesi de namaz kılarken öldürülüyor!

Öldürenler yahudi mi?
Hıristiyan mı?
Putperest mi?

Değil!

Halifelerin 3 tanesini; ve 2 tanesini de namaz kılarken öldürenler Peygamber' in ümmetinden...

Yani kimse gelip ''Kuran değişmemiştir'' diye saçmalamasın!