Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.14, 01:59   #32
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 784
Ettiği Teşekkür: 28194
Aldığı Teşekkür: 33967
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Bence orda bir yanlışlık yok
Hazret sözcüğünün kelime anlamını araştırdım şöyle bir yazı alıntıladım;

"Hazret sözlükte ne anlama gelmektedir?
1- Yüce kabul edilen kimselerin adlarının başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen ünvan.
2- Söylenmeyen bir kimseden söz edilirken kullanılan bir söz.
3- Genellikle erkekler arasında senli benli konuşmada kullanılan bir seslenme sözü.

Kaynak: http://hazreti.nedir.com/#ixzz3KmgoKJk9"

1. Maddeye bakarsak sizlere göre "gayrimüslim" bir kişi zaten o kişinin (değişebilir kim olduğu) getirdiği yasaya inanmadığı için onu övme ve yüceltme ihtiyacı hissetmez. Saygı duymak zorundadır ama yüceltmek zorunda değildir bu sebeple ismiyle hitap etmesin bir problem göremedim ben
Alıntı:
1- Yüce kabul edilen kimselerin adlarının başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen ünvan.
Tamam işte ilk madde gayet açık. Yüce kabul edilen diyor.

"Ay işte sana göre yüce şuna, buna, ona göre yüce değil" gibi çıkmaz sokaklı yorumlar istemiyorum. Yukarda Hintli arkadaşımla yaptığım saygı konulu sohbette bunu açıkladım. Tekrar olmasın.
+

Sen bir problem görmemiş olabilirsin. Ben Hazreti Muhammed'e ve İslam dinine inanan biri olarak inancıma ve inandığım insana saygı isterim. Bu da benim en doğal hakkım.

Rte bile Mustafa Kemal Atatürk demekten sakındığı için sinirleniyorken, inandığım peygambere saygı gösterilmediği zaman da aynı tepkiyi veririm. Kimsenin diğerinin inancına saygı göstermemek ya da iğneliyici şekilde küçük görmek gibi bir hakkı yok, olamazda.
Sevda Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.