Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.12.14, 10:24   #51
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bunları Biliyor muydunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yazdıklarım ise bunlar:

Bu aslında bütün dinler için böyledir.

İnsanlar dinlerini seçme özgürlüğüne ya da dinsiz olma özgürlüğüne bile sahip değilller. Ana-baba ne ise sen de o oluyorsun! Ve elinde olmadan ona göre şekilleniyorsun/şekillendiriliyorsun ve senin başka koşullarda başka olacak sıfatın, farklı koşullarda daha başka oluyor...

Belki sizin ana-babanız yahudi olabilirdi ve siz şu anda İsrail ordusunda askerlik yapıyor olabilirdiniz.

Kendi irademizle karar vermediğimiz ve aslında beyin yıkama/yağlama metodlarıyla ''olduğumuz'' ya da ''oldurulduğumuz'' şeyleri kendi kimliğimiz yapmamamız gereklidir bence...

Ve benim yazdıklarımda hakaret yoktur. İncitme kastım hiç yoktur ama insanları bilmeden ve anlamadan ve iradeleri söz konusu bile olmadan kabullendikleri bazı şeyler konusunda sorgulama ve düşünmeye sevk etme hakkım vardır.

Siz milliyetçi/türkçü kökenli birisiniz...

Bilinen tarihi islamın 6 bin yıl gerisine giden Türkler İslam dini gelene kadar reziller miydi de, İslam dinine geçince düzgün insanlar oldular?

Bence tam tersi oldu.

Biz Türkler dünyada köleci toplumu yaşamamış ender toplumlardan biriyiz. Türkler arasında asla kölelik ve köle sahipliği ilişkisi olmamıştır mesela... Ama Kuran' da ise köle ve köle sahipliği daha insani (!) bir seviyeye çekilmiştir sadece... Köleler ve cariyeler Kuran' da meşrudur... Ama Tüklerde asla değildir. Bir Türk asla başka Türkleri kendine köle etmemiştir...

Türklerin Kuran' dan çok daha ileri bir toplumsal eşitlik seviyesinde yaşadığı aşikardır...

Mesela Kuran kim ne derse desin kadına Türklerin verdiği değeri asla ama asla vermemiştir. Bakın; Kuran' da erkeklere bakire kızlar ödüldür. Ama benzer ve eşit bir ödül kadınlar için yoktur. Türklerde ise kadın baş tacıydı.
Bizim Türk ninelerimiz İslam öncesinde Oba meydanlarında erkek arkadaşlarıyla güreş tutar, beraber ava ve savaşa gider demirden dağları kadın-erkek beraber eritirlerdi... Maalesef İslam Türk toplumuna girdikten sonra bu özelliklerimizi kaybettik ve dincilerin egemenliğinde tamamen kaybetmekteyiz.

Yukarıda dünyada hiç bir insanın kendi iradesiyle hangi dinden olacağını belirleme özgürlüğü olmadığını yazmıştım.

Bu birey olarak değil; toplumsal olarak da böyledir.

Türklerin İslam' ı kendilerine en uygun din olarak seçtiği de püsküllü bir yalandır.

Dünyada hiç bir toplum baskı ile karşı karşıya kalmadan eski dinini bırakıp yeni bir din kabul etmez; ki bu Türkler için de böyledir.

Nasıl birey daha doğar doğmaz bir dine, bir mezhebe göre eğitiliyor ve sonra kendine iradesi dışında aşılanan bir şeyi kabul ediyorsa, toplumsal bazda da bu böyledir.

Türkler eski dinlerinden bıkmış ve ''yahu bu artık eskidi, biz öteki dinleri araştıralım da hangisi iyiyse ona geçelim'' diye düşünmüş ve en iyi dinin İslam olduğunu araştırıp keşfederek (!) müslüman olmuş değildir...

Türkler arapların din adına verdikleri ganimet savaşlarının kurbanı olmuş ve kıyıla kıyıla İslam' a geçmeye zorlanmıştır. Türkler tarihleri boyunca müslümanlardan gördükleri zulmü, başka hiç bir toplumdan ve dinden görmediler...

Yaklaşık 700 yıl önce dünyanın nüfus yapısını düşün! On binlerce Türkün Cihad adı verilen ganimet saldırılarına maruz kalıp kelleleri uçuruldu. Kızları tecavüzlere uğradı; arap köle pazarlarında satılarak araplaştırıldı... Bugünün dünya nüfus yapısına denk getirecek olursak, yüz binlerce; belki milyonlarca Türk, müslüman araplar tarafından kılıçtan geçirildi...

Ama Türkler mecburen müslüman gibi göründüler ama asla müslüman gibi yaşamadılar. Doğalarına tersti araplar gibi olmak! Bunu anlayan araplar Türk evlerine müslüman arapları yerleştirerek onları namaza, oruca ve ibadete zorladı... Yani Türklerin evlerine müslümanları zorla yerleştirip, zorla ibadet ettirdiler müslüman olsunlar diye...

Hikayedir yani o ''Türkler eski dinlerinin yanlış olduğunu anladılar da, İslam' ı doğru bulup müslüman oldular'' safsatası...

Ben hala komünist ilkeleri savunuyorum ama Türk tarihini de çok iyi biliyorum.

İddia ederek söylüyorum ki: Türkler hiç bir zaman rezil, hırsız, haramzade, kadın düşmanı, sahtekar bir yoplum olmamıştır ve bu özelliklere sahip olmadıklarından dolayı yeni bir dine geçme ihtiyaçları da yoktur.

Ama zorla İslam' a geçirildikten sonra iyi olan bütün özelliklerini yavaş tavaş kaybetmeye başlamışlar ve şu son 12 yılda da nüfusun yarısı büyük oranda araplaşmıştır.

Bana Türklerin İslam' a geçmeleri için toplumsal değeri olan ve Türklerin toplumsal yaşamından daha ileri olan tek bir gerekçe göster!

Yoktur!

De ki mesela ''Türkler bir birini köle ediyordu ve kölelerin bazı hakları olması gerekiyordu'' de...

Diyemezsin! Türk, İslam' a kadar Türkü köle etmemiştir!

De ki ''Türkler kızlarını diri diri gömüyordu'' Diyemezsin!

Tersine kız-erkek ayırımı yoktu bizde İslam öncesinde...

De ki ''Türkler 15 eşliydi de, İslam sayıyı dörde indirdi''! Diyemezsin; Çünkü Türkler İslam' a kadar tek eşliydi...

Çok yazacak şey var ama Türklerin toplumsal yaşamı İslam öncesinden çok ama çok daha ileriydi...

Ve madem alındın... O zaman Türklerin İslam' dan önce ne kadar rezil bir toplum olduğunu ve İslam' a geçmekle neler kazandığını anlatacaksın bana...

Buyur; bekliyorum...
Bir din olgusu altında kendi kültürümüzü inkar etmemizi de anlayamıyorum ben mesela. Hem kültürümüze sahip çıkıp hem dinlerini yaşayabilir bu insanlar.
Şuan Çin'de hala devam eden araştırmalar var, şok edici belgelere ulaşıldı. Bin yıllar öncesinde, uygarlık tarihinin doğuşuna denk gelecek tarihlerden belgeler bulundu. Bu belgelerde ve resimlerinde Türk ırkının resmedildiği, o zamandan gelen çok ileri medeniyette bir uygarlık olduğundan bahsediliyor. Yazımız aynı yazı, inanışımız aynı inanış.
Ama ülkemizde kimseye açıklanmıyor, kimse bilmiyor. Yabancılar bizim tarihimizi araştırıyor

Bu konuda yazmak istediğim o kadar çok şey var ki,
Kendi öz kültürümüzü asimile edip Arap kültürü baskısından da Arap seviciliği yapan Türklerden de yoruldum.
Söylediklerinin noktasına virgülüne kadar katılıyorum.
Ufak bir şey eklemek istiyorum, okuyunca çok daha iyi anlaşılabilir belki...

Araştırabilirsiniz.
Sorgulayabilirsiniz.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.