Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.12.14, 12:48   #9
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şanlıurfa'da 3 Asker Şehit Oldu!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Diyorum ya..

Ne söylersek ne söyleyelim. Söyleyeceğimiz herşey ihtimaller dahilinde olur. Oysa gerçek hep saklanır. Yada gösterilse bile biz sadece görünen kısmına odaklanırız. Görünmeyen kısmında çok nane vardır. Ortadoğu'na sınırımız var. Ve Ortadoğu büyük bir cehennem.. Bu cehenneme giren kolay çıkamıyor. Türkiye'de bu cehennemde maalesef..

Trajikomik olan birşey daha var. Bu habere gelen tepkiler "bedelli askerlik" yapmak isteyenlere "işte böyle bedel ödedi ölenler siz bedelli yapın" felan tarzından yorumlar yapıyor herkes..

Oysa olay gerçekten bir intihar ise zorunlu askerliğin tartışılması gereken birşeyken bedelliye çamur atılıyor...
Bedelliyi savunanların haklılığı için intihar etmiş gösterilmeli,
Halkın tepkisinin önünü kesmek için intihar etmiş gösterilmeli,
Uluslararası platformda şuan USA desteği açıkça kesilmiş ortada ve savunmasız kalmış ülke olarak; her hangi bir onur hareketinde çıkacak savaşı engellemek için intihar edilmiş gösterilmeli.

Yazık oldu 3 çocuğa. Sadece ona yanarım. 3 gariban. Bedelli olsun olmasın, garip olmasa doğuda değil zaten paşalar gibi İzmir'de İstanbul'da yapardı askerliğini. Bedelliyi savuna savuna bir hal olunuyor anlamıyorum.
Zaten garip olmayana bir şey olduğu yoktu. Neyin derdi sardı milleti anlamadım. Okumuşu, dayısı olanı, üst tabakası kaymağını her türlü yiyordu. Ülkenin batısında 3 ay, 5 ay, 1 yıl tatilini yapıp dönüyordu.

Lütfen konuyu şu durumda bedelliye getirmeyin. Bunun bahsini bile açmayalım. Gariplere canım yanıyor zaten, nasıl neden öldüğü bile meçhul ve pisi pisine şu ülkede bu garipler sayesinde güvenle yatıp haketmeyenler için öldü. Zenginin, üst tabakanın kaymağı beni alakadar etmiyor şuan.

Bu ülkenin durumu belli, Aristo'ya bir kez daha katılıyorum. Bölsünler vatanı da gerçekten vatanına sahip çıkacak adamlar bayrağın altında yaşasın. Kim nasıl istiyorsa o tarafta vatandaşlığına devam etsin.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.