Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.12.14, 15:51   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5429
Ettiği Teşekkür: 97404
Aldığı Teşekkür: 135826
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cumhuriyetle Kavgada Gözlerini Hırs Bürüdü!.. | Mehmet Türker

Milli Eğitim Şurası bitti, Din Şurası başladı!..
İkisi de cumhuriyetin değerleriyle kavga etmenin zeminini oluşturdu!..
Eğitim Şurası’nda kabul edilen dayatmalar…
Din Şurası’nda da Tayyip’in boyun damarları şişerek bağıra çağıra yaptığı konuşma “din devletine geçişin” resmen ilanı gibiydi…
İktidara geldiklerinden beri bilinen, din devleti ve Osmanlıcılık hayalleri artık gerçeğe oturuyor!..
Türkiye artık yavaş yavaş değil, hızla din devletine doğru kayıyor!..
Tayyip dün hücum emrini “Din ve devlet işlerini ayırarak dine yapılan her saldırıyı meşru gösterdiler” diye vererek, açıkça laikliği hedef aldı!..

Yoruma, cümleler arasından kelime seçerek anlam çıkartmaya gerek yok!..
Tayyip’in hırsla söylediği şu sözlere bakmak yeterli:
“Bunlar bilinçli ya da bilinçsiz yurttaşlık dinini icat edip İslam’ın karşısına koydular. Kendi yapay dinlerini devlete egemen kılmanın mücadelesini verdiler”
Tayyip, cumhuriyet dönemiyle kavgasını, sürekli yalanlanan, ama onun söylemekten bıkmadığı “Camileri ahır olarak kullandılar”, “Namaz kılanlar horlandı” sözleriyle sürdürdü!..

Milli Eğitim Şurası’nda da din derslerinin ilkokul birinci sınıfına kadar indirilmesi…
Kız-erkek okullarının ayrılması…
Osmanlıca dersleri…
Turizm meslek liselerinde içki ve kokteyl hazırlama derslerinin kaldırılması…
Türkçe, matematik, fen ve teknoloji derslerinin hiç konuşulmaması…
Türkiye’nin nereye doğru ilerlediğinin açık göstergesiydi…
60-70 kişilik sınıflar…
İkili öğretim…
Öğretmen yetersizliği…
Okulların içler acısı hali…
Bunlar hiç konuşulmadı!..

Bütün bunlardan sonra Din Şurası’nda Tayyip’in yaptığı konuşma hepsinin üstüne tüy dikti!..
Tayyip çıkmış tehdit ediyor ve dayatıyor:
“İsteseler de istemeseler de Osmanlıca öğrenilecek, öğretilecek”
Bilindiği gibi, Osmanlıca öğrenilmesinin gerekliliğini AKP’li bir vekil “Yeni nesil dedesinin mezar taşını okuyamıyor” diye izah etmişti…
Muhalefet bu sözle dalga geçince, Sadrazam Ahmet öfkelendi:
“O mezar taşları bu toprakların mührüdür”
Tayyip de Sadrazamını aynı öfkeyle destekledi:
“O mezar taşlarında tarih yatıyor”
Böylece Osmanlıcanın sırf mezar taşlarını okumak için dayatıldığı resmi ağızlardan açıklanmış oldu…

Peki mezar taşlarında ne yazıyor roman mı; okursak tarih filan mı öğreniyoruz?..
Mezar taşında merhumun adı, doğum ve ölüm tarihi vardır, bazılarında da “Hayata doyamadan gitti”, “Ben de yaşadım geçtim, 68 yaşında ecel şerbeti içtim”, “Hüvelbaki, solan bir güz gülüsün, sevilen bir ölüsün” gibi sözler yazılıdır…
Bunlar mı mühür, bunlar mı tarih?..
Adamlar kuyruklu yıldıza uzay aracı indiriyorlar, bilim ve teknoloji için milyar dolarlar harcıyorlar, bizimkiler din devletine geçişin taşlarını döşüyorlar…
Her şeyden önemlisi bu ülkenin vaktini ve geleceğini çalıyorlar!..
Köpekleşme!..
Adamın daha önce “Hamileler sokağa çıkmasın” filan gibi laflardan sabıkası var, Meclis Genel Sekreterliği aynı şahsa konferans verdiriyor…
Cumhuriyetin kazanımları, Atatürk ilke ve devrimlerine hakaret edince de Meclis Başkanı soruşturma açıldığını söylüyor!..
Yahu bile bile lades, soruşturma açsan ne yazar açmasan ne yazar!..
Adam kelimeye takla attırıyor…
İnkılap devrim demek; “Inkilap” ise köpekleşme…
Yani kelimedeki “ı” ile “i” harfleri yer değiştirince anlam tamamen farklı oluyor!..
Bu şahıs güya “ince zekasıyla” kelimeye takla attırarak, yapılan devrimleri “köpekleşme” olarak gösteriyor!..
Bu şahsın ne olduğu belli, asıl Meclis bürokrasisinin tavrı üzerinde durmak gerekir ki, ona da yazıklar olsun demek azdır!..

--Sözcü--

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.