Konu: Mezar Taşı
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.14, 11:08   #5
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Mezar Taşı

Osmanlı devleti padişahları Türk düşmanı mı? Müslüman mı? Münafık mı? Kafir mi?Öncelikle Osmanlı padişahları hangi kavimden geliyor ona bakalım:

1. I. Murat’ın annesi Bizanslı Horofira yani Nilüfer.
2. Yıldırım Bayezid'İn annesi Bulgar marya yani Gülçiçek Hatun.
3. Çelebi Mehmet'in annesi Bulgar Olga Hatun.
4. II. Murat'ın annesi Veronika.
5. Fatih Sultan'ın annesi Sırp Despina yani Hüma Hatun.
6. II. Bayezid'in annesi Kornelya.
7. Yavuz Sultan Selim'in annesi; Ayşe takma adlı Pontuslu bir Rum.
8. Kanuni’nin annesi; Polonya yahudisi Helga yani Hafza sultan.
9. II. Selim 'in annesi yahudi kızı Roksalan yani Hürrem sultan.
10. III. Murat 'ın annesi yahudi Raşel yani Nurbanu sultan.
11. III. Mehmet'in annesi Venedikli Bafo yani Safiye sultan.
12. I. Ahmet'in annesi yunan Helen yani Handan sultan.
13. Genç Osman'ın annesi Sırp Evdoksiya yani Mahfiruz sultan.
14. IV. Murat'ın annesi Sırp Anastasya yani Mahpeyker sultan.
15. IV. Mehmet'in annesi Rus Nadya yani Turhan sultan.
16. II. Süleyman'ın annesi Sırp Katrin yani Dilaşüb hatun.
17. II. Ahmet'in annesi Polonya yahudisi Eva yani Hatice sultan.
18. II. Mustafa'nın annesi Rum Evemia yani Emetullah sultan.
19. III. Ahmet'in annesi de aynı yani II. Mustafa ile aynı anneden.
20. I. Mahmut'un annesi Aleksandra yani Saliha sultan.
21. II. Osman'ın annesi Sırp Mari yani Şehsüvar sultan.
22. III. Mustafa'nın annesi Fransız Janet yani Mihrişah sultan.
23. I. Abdülhamit'in annesi Fransız İda yani Şermi sultan.
24. III.Selim'in annesi Cenevizli Agnes yani Mihrişah sultan.
25. IV. Mustafa'nın annesi Bulgar Sonya yani Sineperver sultan.
26. II. Mahmut'un annesi Fransız Rivery yani Nakşidil sultan.
27. I. Abdülmecit'in annesi Rus yahudisi Suzi yani Bezm-i Alem Valide sultan.
28. Abdülaziz'in annesi Roman Besime yani Pertevniyal sultan.
29. V. Murat'ın annesi Fransız Vilma yani Şevkefza sultan.
30. II. Abdülhamit'in annesi ermeni Virjin yani Tirimüjgan sultan.
31. Mehmet Reşat'ın annesi Arnavut Sofi yani Gülcemal sultan.
32. Mehmet Vahdettin'in annesi Çerkez Henriet yani Gülistan sultan.
33. Kanuni sultan Süleyman'ın annesi Yahudi Helga
(Kaynak kitap: Padişah anaları ve 600 yıl bizi yöneten devşirmeler. Yazar, Ali Kemal Meram)

Padişahların evlendiği yabancı kadınların bulunduğu yerdeki bir çok kavim müşrik yani putperest, şeytanperest.

Allah Bakara 221'de ne diyor:

Bakara 221: Müşrik(putperest) kadınları, iman etmedikçe nikâhlamayın. Bir müşrik kadın, sizin hoşunuza gitse bile, iman etmiş olan bir cariye herhalde ondan daha hayırlıdır. Müşrik erkeklere de mümin kadınları nikâh ettirmeyin. Bir müşrik, sizin hoşunuza gitse bile, mümin bir köle elbette ondan daha hayırlıdır. Onlar sizi ateşe davet ederler, Allah ise, kendi izniyle cennete ve mağfirete davet ediyor ve âyetlerini insanlara açıklıyor. Umulur ki onlar hatırda tutup, öğüt alırlar.

Kimisi de der ki; onlar o kadınları sonradan müslüman yaptı. Bahane çok nasıl olsa. Hali hazırda nesillerdir iman etmiş mümin kavimlerin mümin hanımları dururken; kafir, müşrik kavimlerden kadın getirtmek, kadın sipariş etmek de ne oluyor?Yüce Allah, Kuran'da Maide suresi 51. ayette bakınız ne diyor:


Maide 51: Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanlarla ittifak yapmayın. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onlarla ittifak yaparsa kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Allah, yahudi ve hristiyanlarla ittifak yapmayın demiş; padişahlar ise bırakın ittifakı; işin dibine vurup, mümin hanımlar varken nerede yahudi, ermeni sırp vs. varsa kapmış evlenmiş ! Şimdi padişahlar müslüman mı oluyor? Size okulda, tarih kitaplarında hep yalan dolan öğretmiş olmasınlar?


prülü Mehmet Paşa (1656-1661) Celali ayaklanmalarını bastırmak ve eşkıya tedibi adı altında; Anadolu Türklerini kırımdan geçirmiş sağ kalanlara da zülüm yapmıştır. Osmanlı Vak’a-Nüvisleri ( tarihçileri) Naima ve Hoca Sadettin Efendi gibileri; kitaplarında katliamları ballandıra ballandıra anlatmaktalar ve Türkler için; “nadan” yani “kaba Türk, idraksiz Türk, hilekâr Türk” ifadesini kullanmaktadır. Başka kitaplarda ise; ‘Türk iti şehre gelince farisice ürür.’ yazmaktadır. Osmanlının ünlü şairi Nef’i ise “Tanrı, Türk’e irfan çeşmesini yasaklamıştır.” Demektedir. Divan-ı Hümayun yazarlarından Hafız Ahmet Çelebi 1499 yılında yazdığı şiirinde; “Sakın Türk’ü insan sanma Bin an bile olsa Türk’le birlikte olma Türk eline şeker alsa o şeker zehir olur. Türk’ün başını kesenken sakın gam yeme Baban da olsa Türk’ü öldür.” (Kaynak: İsmail Onarlı)

Bu Osmanlı devleti hanedanı hem müslüman olmayıp hem de Türk olmayıp; nesiller boyunca müslüman Türk düşmanlığı ve katliamı mı yaptı?Müslüman Türkler, anadoluda ya kılıçtan geçirilip soykırıma uğratılmış ya da orta avrupalara kadar sürülmüş. Tüm hedefleri islamı koruyup kollayan müslüman Türkleri yok etmek ! Müslüman Türkler yok edilirse islamı da kolayca yok edebilirler ancak.

Andoluya bakın; ne kadar kalıntı, tarihi eser varsa Roma imparatorluğu artıkları. Osmanlı 600 yılda taş üstüne tuğla koymamış. Ne eğitim kurumları ne de başka bir şey! Amaç, müslüman Türk'leri eğitimsiz bırakmak.

Bazı iddialara göre müslüman Türklerin soyunu kurutmak için sürekli cephelere sürmüşler fakat ne hikmetse savaş kaybetmeyip hep yenmişler.

Osmanlı halkı gerçekten müslümandı. Fakat halkı kolayca yönetip kandırmak için müslüman kılığında mı dolaştı bu Osmanlı padişahları?

Gelin, tarihin derinliklerine biraz daha dalalım.

Soru: Osmanlı nasıl büyük bir imparatorluk oldu?

Cevap: Cevap, kafir Roma imparatorluğu ve anadoluyu tam anlamıyla ele geçiren müslüman Türklerin döneminde yatıyor.
Roma imparatorluğu anadoluda müslümanlara ve müslüman Türklere zulümlere başlayınca, Allah'ın izniyle ve emriyle müslüman Türk boyları ve müslüman Türk beyleri, anadoluyu zalim Roma imparatorluğundan ele geçirdiler ve Selçuklu devletini kurdular. Özellikle Alparslan yönetimindeki Selçuklu, Malazgirt savaşıyla zalim Roma'ya büyük bir sille attı.

Müşrik ve kafir olan Roma imparatorluğu, kendine tehdit olan Selçuklu devletini sinsi tezgahlarla yıkmayı başardı; anadoluda birçok küçük küçük beylikler meydana çıktı:Roma imparatorluğunun Selçukluyu yıktıktan sonra 2. hedefi Türkler'i yok etmekti. Çünkü islamın en büyük koruyucusu Türkler. Kafir Romanın düşmanı islamın en büyük koruyucusu müslüman Türkler de onların en büyük düşmanı haline geldi.


Beyliklerle kendi savaşmak yerine gizlice Osmanoğulları ile anlaştı. Gizliden Osmanoğullarına destek verecek; onlar da diğer Türk beyliklerini yok edecekti.Gizli anlaşmadan sonra, Osman bey, oğlu Orhan'ı da Roma imparatoru kafir prensesle evlendirdi. Kendi karısı müslüman Türk olmasına rağmen ilk defa Osmanlı devleti Orhan'la birlikte kafirlerle evlilik yaparak islamdan uzaklaşmaya başladı.


Osmanlı devleti gizli anlaşmayla hem islamı terk edip kafirleşti hem de diğer müslüman Türk beyliklerine kefen biçmeye başladı.

Sonraları güçlenince; tüm müslüman Türk beyliklerini kılıçtan geçirdi ve katletti!

Osmanlı devleti hanedanı müslüman gibi görünüyordu. Eğer müslüman gibi görünmeseydi; gerçekte müslüman olan halk onlara karşı çıkardı. Dışarıdan müslüman gibi görünüp gerçekte müslüman olmayanlara münafık denir. Osmanlı hanedanı da münafıklaşıp islama ve müslüman Türkler'e kefen biçti. Yüce Allah, münafıkları ne yapacağını Nisa suresinde şöyle açıklıyor:

Nisa 145: Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara bir yardım edici de bulamazsın.

Roma imparatorluğu gerçekte kendini fesh edip, Osmanlı hanedanının kafir kadınlarla da evlilikleriyle Osmanlı devleti adı altında hortladı. Gerçekte; Osmanlı devleti, Roma imparatorluğunun devamıdır.

Dikkat edilmesi gereken; Osmanlı halkı müslümandı, Osmanlı hanedanı münafıktı yani müslüman değildi, müslüman gibi görünüp taklit yapıyordu.

Allah, müslüman Türk milletini sahtekar münafıklardan korusun, sahtekar sözde müslümanlardan korusun.

Padişahlar hem içkici hem de nasıl müslüman
olabilir??

Taib Ahmed'e göre, "Fatih Sultan Mehmed Han ve Sultan Bayezid-i Veli, komutanları ve vezirleriyle arada sırada içki alemi yaparlardı. Hatta Bayezid-i Veli, Sadrazam Gedik Ahmed Paşa'yı içki alemi sırasında katletmişti".


Yine Taib Ahmed'e göre padişahlar arasında içkiye en düşkün isim II. Selim'di. Lakabı "Sarhoş" idi. Bu dönemde sınırsız içki serbestliği vardı.
III. Ahmed, çoğunlukla geceleri hünkar sofasında, balkonda yumuşak yastıklar içinde yarı yatmış bir halde oturur, sadrazamı, şairleri ve dalkavuklarıyla içki içerdi.
Bir sonraki padişah I. Mahmud da içkiyi seviyordu.
Osmanlı padişahları arasında içkiye çok düşkün kişi II. Mahmud, yasakları deliverdi.
II. Abdülhamid'in de içtiği biliniyor. "şeker suyu" rom içiyordu.

Burada bizim tepkimiz padişahların içki içmesi değil; içki içen padişahları bize yıllarca tam müslüman, dinine sıkıca bağlı müslüman, içki içmeyen kişiler diye yutturmuş olmaları ve yalan söylemeleri!

Yine bir çok kaynakta bir çok padişahın içki içtiği yazıyor. Peki yüce Allah, Kuran'da içkiyi nasıl yasaklamış:

Maide 90: Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.

Allah, içkiye pisliktir demiş. Padişahlar küple götürmüş içkiyi ! Bir de bizi tarih kitaplarında padişahları şeriata yani Kuran'a sıkı sıkıya bağlı kişiler yalanıyla uyutmuş olmaları.

Günümüzde herhangi biriniz içki içerse kendini bağlar, bunda diyecek bir şey yok.


Ama bir kişi hem içki içip hem de ben günde 5 vakit namaz kılıyorum, ağzıma içki sürmem derse bu kişi hem sahtekar hem de güvenilmez bir kişi olur. Eğer böyle yalan söylüyorsa bunu bir çıkarı için yapıyordur deriz.

İçki içen kişi dürüstse, içki içtiğini saklamaz. Yani içiyle dışı bir olur, yalan söylemez.

Taib Ahmete göre; Sultan İbrahim döneminde yeni keyif verici maddeler ortaya çıktı: Bunların başında, burundan çekilen enfiye (burun otu) vardı.
Bir tür uyuşturucu olan enfiyeyi zamanla padişahlar ve sadrazamlar kullanacaktı.__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.