Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.12.14, 11:23   #1
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Ortaylı Canlı Yayında Çıldırdı

Erhan Afyoncu ile Osmanlıca konusunda sert bir tartışma içine giren İlber Ortaylı "Hükümet propagandasına mı geldiniz?" diyerek yayını terk etmek istedi.Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Tarihin Arka Odası' programında ünlü Tarihçi İlber Ortaylı ile Erhan Afyoncu birbirine girdi. Programda bir hayli gerildiği gözlenen Ortaylı, "Ben reklam arasında gideceğim, sinirim bozuluyor. Burada hükümet propagandasına mı geldiniz?" dedi.

"ÖYLE ŞEY OLMAZ KARDEŞİM"

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osmanlıcayla ilgili sözlerini eleştiren ve bunları önemsemediği belirten İlber Ortaylı, Afyoncu'nun aksini söylemesi üzerine sinirlendi. Afyoncu, "Ne kadar matematik, fizik öğreniyorsa o kadar da Osmanlıca öğrenirler" sözleriyle Osmanlıca derselerini savunurken, İlber Ortaylı, "Öyle şey olmaz kardeşim. Böyle olmaz. Bunlar ucuzcu işidir. Ucuzculuk olmaz, bırak efendim. Böyle İngilizce öğretelim, hepiniz İngilizce biliyorsunuz. Piyano da öğreteyim sana bir çal da kaçayım! Her şeyin bir usulü vardır" dedi.

"HÜKÜMET PROPAGANDASINA MI GELDİNİZ?"

Programın ilerleyen dakikalarında ise, Erhan Afyoncu, "Osmanlı kroniklerinin çoğu yeni harflere çevrildi. Bilmiyorsunuz" sözlerine tepki gösteren İlber Ortaylı, "Sen nereden biliyorsun?" diye sordu. Afyoncu'nun "Biliyorum" üzerine demesi üzerine İlber Ortaylı, "Hangisi doğru düzgün çevrildi?" dedi.

İlber Ortalylı, "Ben reklam arasında gideceğim, sinirim bozuluyor. Burada hükümet propagandasına mı geldiniz?" dedi.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.