Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.12.14, 18:53   #3
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,921
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7224
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Hülagu Han'ın Arap Halifesine Mektubu ve Bağdat Seferi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Mustafa Kemal Atatürk hitabenin sonunda kullandığı cümleyi laf olsun diye söylemedi.
Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Bizleri aşağılayıp, asimile etmeye ve dejenerasyona uğratmaya çalışıyorlar. Ama kanımızda yok esaret, boyun eğmek.
Aynen katılıyorum

Yazıda en çok şu aşağıdaki kısımları beğendim. Gerçekten millet olarak sırtımızda büyük bir kambur taşıdık yüzyıllarca.. Umarım gelecekte yeni bir Hülagü Han gelir. Ve Anadoluyu bu gaflet uykusundan uyandırır.

"İslamlaşmayı; araplaşmak ve onun kültürünü yaşatmak olarak anlayan, Türk milleti belki bu gün Türkçe konuşmasını bile Hülagu Hana borçludur.(1937 kadar camilerde hutbeler bile Arapça okunmuştur. Bu son derece önemlidir)

Bağdat seferi olmasa; Anadolu Türklüğü belki de tamamen Araplaşacak yada farsileşecekti.

Tarih yazanlar; hiçbir zaman tarihi yapanlara, sadık kalmadığı için birçok şey göz ardı edilir. Örneğin; Arapların (Kuteybe Bin Müslim) Talkan ve Curcanda katlettikleri Yüz binlerce Türkün adı bile anılmaz. 24 Km yol boyunca ağaçlara asılarak katledilen Türklerin adı bile geçmez.

Türk Gençliği olarak: Tarihimizin noktasından, virgülüne kadar her şeyine sahip çıkacağız. Türk çocuğu; Irkından binlerce kahramanın çıktığını bilecek, Türk olmanın gururunu yaşayacak, gelecek için ümitsizliğe kapılmayacaktır."
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti