Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.12.14, 14:40   #19
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu Kuran' ın emri, ben uydurmadım

Başka bir meslekten hayatını kazanıp, gider namazını da kıldırır. Hatta bir mahallede diyelim bu işe gönüllü ve ücret almadan imamlık yapacak kişiler 5 vakiti bölüşüp sırayla namaz kıldırabilir. Normal olan da budur zaten.

Diyanet tam sektör: 11 bakanlık bütçesinden yüksek bütçeleri var.
Diyanet bünyesinde sadece islami hocalar mı var?
Diyanet ne demek?
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görevleri nelerdir peki?

En beğendiğim ekşi yorumlarını paylaşmak istedim ;

Alıntı:
[LIST][*]Yeni binaları gayet modern ve güzeldir.. Ve fakat sadece 4 büyük dini tanımakta ve sadece birinin bir mezhebini temsil etmektedir.. 15000 imam da çay içmekten başka bir iş yapmayacaktır sanırım.. ya da "squad rotation system" kullanılarak namaz kıldırabilirler bir ihtimal..
[*]teoride tüm dinleri kapsaması gereken fakat islamın bile yalnızca bir mezhebine hizmet eden devlet kurumu.
Peki bu adamların karnını şişirmek zorunda mıyım?
Ben arapça okumayı kendim öğrendim, kursa falan gitmedim, 23 yaşımda evde aldığım elifba kitabı ile öğrendim.
Ben namaz kılmayı anneannemden öğrendim. Okuma yazma bilmez benim anneannem. Temel bilgileri verdikten sonra gerisini kitaplardan okuyarak araştırarak tamamladım.
Mealini aldım kendim merak ettim okumaya başladım.
Vs. vs.

Bu adamların karnını doyurmak, cebini şişirmek zorunda mıyız?
İsteyen istediği zaman aile eğitimiyle başlayarak öğrenebiliyorken dini bahane ederek din dersleri, hocalar, mütfülere ne kadar gerek var?
Zaten okulda da gördüğümüz din dersleri aynı mantıkta. Bana dinler tarihini anlatmadılar. Oturduk islamiyetin doğuşu, kalktık, islamiyetin yayılışı, yattık peygamberin hayatı....
Bana Hıristiyanlığı, putperestliği, Museviliği, Budizmi anlatmadılar. Hepsini kendim öğrendim.

Keza bu ülkenin ağırlıklı müslüman olduğunu kabul ederek soruyorum, bu ülkede yaşayan mezhep farkı olan aleviler, farklı dinlerde olan hıristiyanlar, yahudiler çocuklarını gönderdikleri okullarda bu dersleri aldırmak zorunda mı?
Diyanetin sakız orucu bozar fetvasını duymak için vergilerinden bu kuruma kesilen paraları dava açsa kazanır bence

Mantık saçma geliyor bana. Yine empoze, zorlayıcılık, baskı...

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.