Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.12.14, 21:51   #8
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İphone'a, İthal laptop'a LCD TV'ye Ek Vergi Geliyor.

Tam bir faşist düşünce örneği. İnsanları yaptırımlarla mecbur bırakıyorlar. İsyan edeni de hemen yok ediyorlar.
Kapitalist sisteme kapitalist düşünceyle savaş açıldığını da bizde görmüş olduk

Yahu sanki yerli üretim yapıyoruz. Çin'den aldığın hammaddeyi burada birleştirmek ne zamandan beri üretim oldu. Sen neyi icat ettin, ne üretiyorsun ki. Televizyonun işlemcisi Çin'den, bilgisayarın tüm malzemeleri Çin'den eee ben üretim yapıyorum. Yahu susun artık gözünüzü seveyim iyice rezil olduk dünya aleme

Zaten maaşımızın 2/3'ü vergiye gidiyor. Daha ne vergisi ödeyeceğiz, özel iletişim vergisi, eğlence vergisi. Teknolojiyi kullanan hangi ülkede vatandaş bizim kadar cezalandırılır ki

Yılmaz Özdil abimizin söylediği geldi gene aklıma 'Böyle başa böyle tarak'
Alamayın, teknolojiden yararlanamayın. Onların uygun gördüğü ile yetinmeye mahkum kalın. Onların uygun gördüğü kitapları okuyun, onların uygun gördüğü elektronik cihazları kullanın, onların uygun gördüğü sitelerde gezin

Sonra biz koyun sürüsü deyince kızıyorlar. Offf konuştukça sinirleniyorum bananeyse
İyi ki telefonu erkenden almışım
Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılar şimdi biz diyoruz siz yanın biraz da. Çünkü siz lüksleriniz olmadan yapamazsınız

Ben en iyisi mi bir odaya kitap doldurayım, bunlar yakında ona da el atacak gibime geliyor

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.