Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.12.14, 01:51   #99
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Jurnalci ne demek açar mısın dedin? Bende açtım. TDK'dan alıntıladım. Ayrıntıya girmedim.
Jurnalcilik tanımında gizli yapılacağı ile ilgili bir ifade yoktur. Alenen de itham da bulunulabilir. Dergi de yayınlaması jurnalcilik yaptığı gerçeğini değiştirmez.

Mektupları okudum.
Burada uzun uzun tartışmak yersiz çünkü yazdıklarıma vereceğini tahmin ettiğim cevapları verdin zaten. Bu yüzden sevdiğim insanlarla gereksiz şahsiyetler yüzünden tartışmak çok da önemli değil. Çünkü aynı amaç için aynı şemsiye altında bulunuyoruz. Ben kırmızı elbise giymişim, sen yeşil. Ben engebeli yolu seçmişim, sen çakıllı. Farketmez yani

Ben Türk milliyetçisiyim az çok anlamışsındır.
Türk'lüğümden gurur duyarım ama Atsız gibi adamlar bizim yüz karalarımızdır.
Faşist, ırkçı söylemlerle bizlere antisempatizan yaratmıştır.
Atatürk'ün bu milleti tek paydada toplamak için bütün çabalarını yıkmıştır.
Bak şimdi bugün geldiğimiz noktaya. Arapçılar son sürat gidiyor.
Atsız fanatizm boyutunda düşüncelere sahip sağlıklı düşünmeyen bir yaratıktır
Bir başka ırkı kendine düşman gören, yoketmeyi planlayan, evladına yazdığı mektupta anlaşıldığı üzere paranoya boyutunda hasta bir ruha sahip bir yaratıktır.

Ayrıca Atatürk'ün özel ekip kurup araştırmalar yaptırdığı Türk Tarih Tezini, küçücük zekası ve kendi çapında araştırmaları ile reddetmiştir. Şuan bu tezin doğruluğu ispatlanmak üzere Çin'de araştırmalar devam ediyor. Mu adası ve gelişmiş bir medeniyete sahip Türk toplumunun yaşadığı şehir kalıntıları bulunuyor ve her gün yenileri ekleniyor. Ama bu Atsız gibi sivriler yüzünden tarihimizi reddettik. Neden siyasi oyunlara yalakalıktan.

Bana yaptığın yorumda Serseri Gezgin'in yorumunu konuya dahil etmişsin bende fikrimi belirteyim; Hepimiz düşünen hayvanlarız zaten. Önemli olan ne düşündüğümüzdür, zarar verecek düşünceler mi?

Sen o mektupları okuduğunda, Atsız ve Ali arasında ki dostluktan haberdar olarak o mektuplara hak veriyor musun? Veriyorsan ben bir kere daha yutkunurum. Dostluk, kardeşlik; sırf kişisel ego ve beklentiler için başkalarına ithamlarda bulunup o insanları işinden edecek kadar hırs barındırmaz benim nezdimde.

Benim RTE'yi destekleyen dostumda var, Osmanlı hayranı dostumda var, anarşist dostumda var, komunist dostumda var. Ama hepsiyle deli gibi tartışsam da, aslolan benim nezdimde insanlıktır. Sırf ideolojisi ya da mevkisine olan hırsımdan ayağını kaydırmaya çalışmam. Özünde insan olmasıdır.

Atsız da o insanlık yok, her türlü söylemlerinde insanlarda ki ırkçı düşünceyi bir tık arttıran çakma Hitlerdir.

Şahsıma ait görüşleri istedin, görüşlerim bunlar. ( :

@ZeZe;

Kırmızı;
Sırf sen istiyorsun diye, öyle yazdın diye, öyle olmuyor

Pembe;
zaten ben bunu anlamıyorum. Tartışma neden hep sert sözlerle yapılır ya da tartışma deyince o şekilde algılanır?

Münazara mı diyelim illa, burada niyet belli.. Ben seninle tartışırken konudaki bilgini ölçüp, ola ki benden daha bilgilisin senden bir şeyler öğrenmeye bakarım.. Zıt fikirleri çarpıştırıp üstün gelmeye çalışalım.. Hakaret etmeden olmuyor mu bu??

Okuduğum en güzel yorum sanırım Cliff e aitti.. Oku oku gül gibi bir şeyler yazmıştı. Hakaret etmeden de fikir belirtilebildiğini göstermek için örnek verdim.

Neyse

Yeşil;

Lacivert; bence en önemlisi bu.. Konu içeriği biraz değişecek ama.. Türk Tarih Tezi ispatlandı.. Bu çok önemli.. Ama resmi açıklama yok, kaynak yok.. Yok yok yokkk..

Böyle bir ortamda nasıl resmi bir açıklama olacaksa artık..

Ben nerden biliyorum? Bak yeni açtığım bir konu var, üstü kapalı geçtim.. Resmi bir söylem yok ama bunu arkeologlar konuya hakim insanlar biliyor artık.. Hakkari Taşları var konu içerisinde..

E bizim de biraz dirsek temasımız var o insanlarla.. Ben Türk Tarih Tezi ispatlandı diye sadece sana söylüyorum, resmi değil yani

@ReaL; ağabey...

Benim anlamadığım noktayı bana izah edersen...

Forum konuları herkese açıktır. İsteyen herkes girer yorum yapar, düşüncesini özgürce belirtir..

Eyvallah..

Bu forumda pek çok insan var.. Bu insanlar değişik pek çok görüşe sahipler..

Yine bu forumda pek çok insanın açtığı pek çok konu var..

Şimdi anlamadığım nokta; bu konuya giren pek çok kişi görüşlerini özgürce söyleyebiliyor.. Ama bu görüşün tersini düşünen insanlar da var.. Düşünce özgürlüğü suç değil herhalde..

Ama yorum-cevap yazan kişiler eleştiri için değil de, içindeki nefreti dökmek için gelmiş gibi geliyor bana..

Yani bir artniyet var gibi çoğu yorumda.. Yorum yazmak zorunda değiller ki?? Elbette yazabilirler ama zorunlu değil..

Ne bileyim; sevmeyen herkes konuyu görünce koştura koştura gelip rahat rahat yazıyor..

Şimdi ben art niyetli biri olsam; koştura koştura gidip Deniz Gezmiş konusuna yorum yazsam... ????

Zorunlu değilim yazmaya ama yazsam ???

Benim düşünce yapıma uymayan o şahısın konusuna girip yazmıyorum da yine de..

Bana bu senin tercihin, diğeri onların tercihi olarak izah edersen, baştan savma olacak sanki

Burada bir niyet meselesi yok mu?

İyi niyetli olmak, art niyetli olmak gibi...

Bunu anlamak ve algılamak çok zor mu?

Bana bu noktayı anlatır mısın?

Dip Not:

İnsanlar bu forumda fikirlerini tartıştırmak yerine neden hakaret ederler??
(Sadece bu konu için demiyorum, anlaşılmıştır herhalde)

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.