Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.12.14, 02:28   #102
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Dilaver

Bu senin düşüncen tabi ki eyvallah derim. Ha bana yaratık demenden ben hakaret olarak algılamıyorum. Yaşayan herşeye yaratık yada varlık denilebilir.

Bu konuda sen yada başka bir kişi elbette söz konusu kişinin sanatını şiirlerini felan beğenebilir, sanatı üzerinden fikir alışverişi yapabilir buna ne benim nede başka arkadaşların sözü zaten olmaz.

Ama söz konusu Türklük üzerinden girer ve olmadık şeylerle bu faşisti savunursanız komik duruma düşersiniz. Nihal Atsız gibiler Türklük hakkında en son hatta hiç konuşma hakkı bile olmayacak kişilerdir. Bu kişilerin yaydıkları zehir bir nesli etkilerken bu zehrin etkilerine kapılanların neler yaptıkları geçmişte yazılıdır. Açın okuyun.
Siz beni bu gece uyutmayacaksınız anlaşıldı .. Sabah geç kalırsam müdüre sizi jurnalleyeceğim

Şimdi @SerseriGezgin ; düşünceme eyvallah, dedin.. Eyvallah..

Önce kalın yeşil ile taralı alan, sonra kırmızı taralı alan daha sonra ince yeşil taralı alan..

Bunları okuduğum zaman aklıma gelenler..

Forumda bir Hüseyin Nihal Atsız konusu açılır.. Hayatı, ailesi, biyografisi, memuriyet zamanları, 1944 ırkçılık davası ölümü... Bir sayfa tutar bunlar..

Eserleri; romanları, öyküleri, şiirleri bir sayfa tutar..

Şiirlerinden örnekler de bir sayfaya yakın...

Hemen ardından Tanıdık ağabey gelir, gençliğinde okuduğu romanları kitapları anlatır.. Edebi yönüne değinir N.Atsız'ın..

İkinci sırada yorum yapan kim dersin?

Sen yazmışsın.. Bakalım ne yazmışsın?

Faşist bir varlık.. Bakın insan demiyorum..

Varlık.. Zehiri yayanlardan. Keşke hiç var olmasaydı.

Edebiyat ile ilgili bir yorum? Yok...

Direkt aklındaki düşünceleri yazmışsın.. Tabii ki senin hakkındır yazacaksın..

Keşke şiirlerini falan da eleştirseydin önce, daha şık olurdu sanki..

Sonra Rafael'le tartışmaya girmişsin... CANAN araya girip uyarmış.. Rafaelle bayağı tartışmışsın ki ReaL gelip uyarmış..

@Ekin gelip demiş ki; Konuya öfke ve kin kusmak ile huzur sağlanamaz. Sevmediğim kin duyduğum birisi ise gidip o konuya yorum yazmam.

Atsızın çok sözlerini severim.

insanlık abi yazmış, nils yazmış..

Ve Sevda gelmiş. Demiş ki
Atsız'ı severim, fikirlerine de saygı duyar ve benimserim. Eserlerinin çoğunu da severek okudum.

Buraya kadar dikkat edelim, Ekin ve Sevda dışında edebi kişiliğe vurgu yapan yok.

@ReaL
ağabey demiş ki;
Atsız'ı okuyana kadar Atatürk'ü anlatan kitapların okunması daha yararlı.

Milliyetçiliğin türlü şekilleri var... En iyisi Atatürk Milliyetçiliğidir..

Buraya kadar doğru .. Ama şöyle devam etmiş..

Madımak'ı yakanlar da Atsız a gönül verip, bilip bilmeden doğruyu yanlışı etüt etmeyen insanlar topluluğu idi. Ne dine sığar, ne de insanlığa..

ReaL; ağabey sallamak bu işte.. Madımak'ı yakanlar Atsız'a gönül verenler topluluğu idi dersen, sallamaktır bu. Hem de basıl sallamak..

Türkeş ve Atsız'ın arsı açıktır.. Atsız Türkeş'i arapperestklikle suçlar..

Türkeş ise .. neyse bunu herkes bilir be abi.. Desen ki Madımak'ı ülkücüler yaktı ki değil, bozkurt işareti yapan herkes ülkücü değildir.. TürKmenistan'da, Azerbaycan'da da bozkurt işareti yapılır.. Biri çıkıp dese, ben Atsızcıyım, Madımak'ı ben yaktım.. Komplodur, bu kadar net..

Abi Madımak'ı yakanlar belli, ya bunu nasıl bu şekilde yazdın anlamıyorum halâ.. ???

Neyse SerseriGezgin, kusura bakma çok uzattım toparlayım..

Şu yazdığın:

Bu konuda sen yada başka bir kişi elbette söz konusu kişinin sanatını şiirlerini felan beğenebilir, sanatı üzerinden fikir alışverişi yapabilir buna ne benim nede başka arkadaşların sözü zaten olmaz.

Demek istediğim.. Bi fırsat vermediniz, verilmedi edebi tarafını dillendirelim.. Konunun açıldığı saate yorumlara, bir yorumun ardından gelen yorumlara bakın..

Bir durun.. Bir yorum yapalım, eleştirin.. Bizi bu konu üzerinden bir şeyle suçlayın, edebi yönünü değil de, neden fikri yönünü öne sürüyorsunuz deyin.. Ağzımı açamadık ki daha.. Ama yok...

Irkçı kafatasçı..

İzin verirseniz, sizden fırsat kalırsa bir şiirini buraya taşıyıp, üzerinde yorum yapmak isterim..

İyi niyet.. Her şey iyi niyette..

Ben, biz iyi niyetliyiz.. Bunu bilmenizi isterim..

Sizden de iyi niyet beklesem, yanılır mıyım????

İyi geceler.. Yatmak zorundayım 4 saat sonra işe gideceğim, yarın yine uzun ve yorucu bir iş tempom var..

SAYGILAR HERKESE

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.