Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.12.14, 20:45   #110
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Yarında kürt milliyetçisi bir adam senin deyiminle burda sözüm o "imralı"nın çıkarmak istediği kitabıda bu mecraya eklerse o zaman da böyle düşünebilecekmisin nede olsa imralidaki adamda ırkçı ama edebi eserleri önemli değil mi? aynı durumu oda sana söyler sende susar kalırsın ama.. bizde töhmet altında kalırız onu geçtim..
...........

Bu konu başlı başına edebi eserlerden öte şeylerle tartışılması zaten açık bir konu. Çünkü söz konusu kişinin edebi eserlerindeki içerikler çok tartışma çıkaracak cinsten şeyler. Bunlara hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim
Bana yazdığın ilk mesajlar arasında şöyle bir ifaden vardı, alıntı yapmaktan yordun beni artık.
Bu konuda sen yada başka bir kişi elbette söz konusu kişinin sanatını şiirlerini felan beğenebilir, sanatı üzerinden fikir alışverişi yapabilir buna ne benim nede başka arkadaşların sözü zaten olmaz.

Eee şimdi ben şiir, öykü dedikçe sen neden söz söylüyorsun?

Bunu açıklayıver bi zahmet.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Dilaverciğim sanırım sempati duyduğun insanın bu yönünü savunmaman daha hayırlı inan.

Irkçılık ırkçılıktır.

Faşistlik faşistliktir ve Atsız faşisttir, ırkçıdır, fanatiktir.

Orhan Pamuk'u da savunalım mı o zaman edebi yönünden? Ne dersin, belki kitaplarını beğenmişizdir. Nobel ödülünü hakediyordur ha olabilir değil mi?
Ya da İmralı'da ki şuan Fransa'da bir gazetede köşe yazarı. Hakettiği için yazıyordur köşe yazısı belki de, olabilir yani. Değil mi?

Yazdığı yazılarla, kitaplarla genç beyinleri zahirleyemez zaten.
İmralı'da ki sadece kendi ırkının özgürlüğünün savunucusu bir lider. Gerekirse öldürüyor da

@ZeZe ciğim

Orhan Pamuk'un edebi yönünü beğenen yok mu bu ülkede?? Nobel ödülünü hakettiğini düşünenler yok mu? Var elbette..

Röportajı
bile var forumda, bir göz at bak Orhan Pamuk nasıl bir yazarmış, röportajı yapana göre...

Irkçılık, ırkçılıktır demişsin ya.. Benim anlatmak istediğim çok mu zor gerçekten ?? Cliff'e de gelsin aşağıdaki açıklamalar

Almanya'daki ırkçılar dazlaklar..

Amerika'daki Ku Klux Klan

Rus Jirinovski

Fransız ırkçı parti 'Front National' FN'in kurucusu Jean-Marie Le Pen

Türkiye H. Nihal Atsız

Bu isimlerin hepsi ırkçı ama değişik amaçları var. Hepsinin düşünceleri farklıdır.. Klu Klux Klancılar zencilere düşkündür, beyaz ırkın üstünlüğünü savunur..

Almanya'daki ırkçılar , ülkelerindeki yabancıların düşmanıdır..

Ve diğer isimler ırkçı olmalarına rağmen, hepsi kendi ülkeleri ve kendi insanları için ırkçılık yaparlar. Bunu anlatmak istiyorum sizlere..

Dünya ırkçıları birliği gibi bir oluşum yok çok şükür.. Ama sizin ifadeleriniz tüm ırkçılar aynı.. Ben diyorum ki her ırkçı farklı amaçlarla ırkçılık yapar, aynı değildirler..

Bu yazdıklarımdan Nihal ATSIZ iyi ırkçı, diğerleri tü kaka gibi yorum çıkarmayın olur mu?

Bunu anlamak çok mu zor?

Ey Benito Mussolini! Ey gayet yüce,
italyanlar başvekili muhterem Duçe!
Duydum ki, yelkenleri edip de fora
Gelecekmiş orduların yeşil Bosfora.
Buyursunlar... Bizim için savaş düğündür;
Din Arab'ın, hukuk sizin, harp Türklüğündür.

diye kısa bir bölümünü yazdığım şiiri vardır H. Nihal Atsız'ın..

Siz şimdi yine beni Atsız'ı savunuyor gibi göreceksiniz ama..

Atsız faşist ise neden duçe demiştir Mussolini'ye? Sadece kafiye uysun diye mi?

Faşist faşiste, faşist der mi?

Size göre diyor işte..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Dilaverciğin gelir birazdan.. (Ben senin yanındayım ZeZe

Ağabey; sana iki kere

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.