Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.12.14, 10:16   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1654
Ettiği Teşekkür: 33017
Aldığı Teşekkür: 32006
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Emin Çölaşan’a Mektuplar

Sözcü Gazetesi Yazarı Emin Çölaşan'a gelen okur mektuplarını yayınlıyoruz.

Emin Çölaşan’ın notu:
Sevgili okuyucularım, sizlerden her gün çok sayıda mesaj alıyorum. Hepsine tek tek yanıt vermem ne yazık ki mümkün olmuyor. Bunlardan bazılarını yazılarımda kullanıyorum, bazılarını ise pazartesi günleri burada yayınlıyorum.
Burada kullandığım mesajların bazılarında, gönderen okuyucularımın isimlerini ne olur ne olmaz diye vermiyorum. Başlarına iş açılmasın.
Ayrıca bu mesajları, harf ve cümle hataları dahil, üzerlerinde hiçbir oynama yapmadan sizlere iletiyorum.
Her pazartesi günü burada, gazetemizin internet sitesinde buluşmak umuduyla.
Ben bir astsubay çocuğuyum. Mersin Öğretmen Lisesinde okumaktayım. Babamın görevleri nedeniyle babasını çok az gören birisiyim. Babam şu an Bingöl il jandarmada istihbarat şubede çalışmaktadır. Bende annem ve kız kardeşimle Mersin’deyiz. Bir çocuk parkta babası ile oynarken onları çok kıskanan aynı zamanda benim babamın çalışması sayesinde bunlar burada rahat rahat gülüp oynuyorlar deyip gururlanan bir vatan aşığıyım. Bu durumu içime atıp vatan sağ olsun diyordum. Ta ki teröristlerin yol kontrolü yapıp Akdeniz ilçesi sınırlarında olan okuluma gidemeyip hain ve alçakların yol kontrolü yapmasına kadar. Okuluma giderken Çay Mahallesinde teröristler yolu kesmişlerdi. Araç geçişlerine izin verilmiyordu. Babamın da görev yeri olan Bingöl’de teröristler emniyet müdürünü ve korumalarını şehit etmişlerdi. Babam okuluma gitmemem noktasında beni ve annemi sürekli uyarıyor. Derslerimden geri kalıyorum. Sadece ben değil sınıfımdaki diğer çocuklarda derslerden geri kalıyor. Öğretmenlerimiz okula gelmiyor. Bazıları rapor alıyorlar.
Benim kolumun kanadımın kırıldığı an ise teröristlerin Diyarbakır’da bir astsubayı, eşinin yanında şehit etmeleri olayı olmuştur. Bu olayı sınıfımdaki bazı PKK sempatizanları facebooktan yayınlamış ve teröristler ise bundan sonra biz de tutuklamaya başlayacağız diye konuşmuşlardı. Ne demek oluyor du bu. Benim babamı teröristler tutuklayıp sorgulayacaktı öyle mi? Park ta oynayan çocuk artık oynayamayacaktı öyle mi? Ey mhp ey chp ey bbp ve diğer partiler. Ey genelkurmay artık ne zaman ayağa kalkacaksınız. Bizler okulumuza bile gidemez olduk yeter artık aşağılanmaktan, onurumuz kırılmaktan bıktık usandık.
Artık sözün bittiği yer burasıdır!!!
Şeref

KALEMINIZE SAGLIK, ABDULLAH BEYE ACIK MEKTUBUNUZ COK ACIK. BIR CUMHURBASKANI OLARAK GOREV SURESINI BITIRDIKTEN SONRA HUBER KOSKUNDE OTURMAMASI ICAP ETTIGINI KENDISININ DEGERLENDIRMESINI YAPIP EVININ INSAATI BITENE KADAR KIRALIK BIR EVDE VEYA OTELDE KENDI HESABINA KALMASI GEREKIRDI. KENDISI HERHALDE BU DEGERLENDIRMEYI YAPAMADI, FAKAT BU KOSKU ONA TAHSIS EDENLERDEMI BU DEGERLENDIRMEYI YAPAMADILAR? BURADA SORU SORULACAK KIMSE DEVLET. DEVLET NASIL OLUYOR DA HUBER KOSKUNU PERSONELI, ARABALARI, GUVENLIGI, YEME ICMESIYLE ISTEDIKLERI BIRISININ EMRINE TAHSIS EDEBILIYOR? NIYE SIZ VEYA BEN VEYA DIGER 80 MILYON VATANDAS BU NIMETTEN FAYDALANAMIYOR?
ERDOGAN VE AHMET BEYLERE BU KONUDAKI ACIK MEKTUBUNUZU DA BEKLIYORUZ.
TESEKKUR EDIYORUM.
IZZET

Muhterem Emin Çölaşan Bey,
Biliyorsunuz dünya piyasalarından bir varil petrolün fiyatı 110 dolardan 55 dolara düştü.
ABD lerde benzinin galonu dört dolardan ikibuçuk dolara düştü ama basından okuduğuma göre Türkiyede hükümet benzin fiyatlarında bir düşürme yapmamış.Dolayısı ile önümüzdeki seçimlerde RTE nın seçim kampanyalarında ,halka şeker, kömür dağıtmak için kasalarına bol bol para girmiş olacak.
Saygılarımla
Yılmaz Erolgac
San Dıego

Sayın Emin Çölaşan,
Sayın Abdullah Gül’ün ailesinin ‘Ortadirek’ olduğunu belirten yazınız beni gülümsetti…
Kayseri’ye işlerim nedeniyle yaklaşık kırk yıldır gider gelirim…
Sayın Gül’ün babasının Kayseri Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasının geçen on sene içinde nasıl büyüdüğü, tüm AKP’li belediyelerin ve resmi kuruluşların ‘kapı’ ihtiyaçlarını temin ettiği, ayrıca sayın Gül’ün kardeşinin Kuzey Irak’ta aldığı 40-50 milyon dolarlık ihaleleri bir araştırsanız sanıyorum oldukça ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz…
Huber köşküne gerek yok, sayın Gül isterse Boğaz>’da yalı alır ve orada oturur…

Bugünkü yazınızda ele aldığınız konu, bizlerin de bozuk sinirlerini daha da bozuyor. Beyefendiler analarının karnından sarayda, köşkte çıkmışlar. Birisi oğlunun düğününü halkın müzesi olan Dolmabahçe Sarayı’nda yapar, öbürü babasının köşkü olan Huber’de oturur. Bunların zarif ! yaşamlarının masraflarını da halk öder. Ama bizleri mutlu eden haber geri .. sırıtık suratlı başvekil tarafından açıklandı. Devlet, ekonomiye gidiyormuş ! Bu durumda herhalde hepsi eski mağaralarına geri döner. Tabii ki bu sadece umut.
Benim annem 85 yaşında eski bir bürokrat ve her gün Huber köşküne gidip, “biraz da ben oturayım” demeyi düşünüyor; biz, anne – kız Abdullah efendiye icra davası açmayı düşünüyoruz. Rehavet ve de cehalet içerisindeki halkımıza tepkisizlik madalyası vermek lazım.
Konuya olan hassasiyetiniz için teşekkür ediyoruz ve her gün konuyu irdelemenizi rica ediyoruz.
Teşekkür eder, sevgilerimizi kabulünüzü rica ederiz.

Lale
Bütün politikacılarımızın, bütün bürokratlarımızın, bütün aydınlarımızın, ana okulu gözetmenlerinden üniversite profesörlerine kadar bütün öğretmenlerimizin, bütün gazetecilerimizin ve televizyoncularımızın bilmediği demokrasiyi bir tek o bildiğine göre, onun dergahından geçerek inisiye olmaları için hepsini toplayıp İmralı Üniversitesi’ne yollamamız lazım.
Çünkü eğitim şart !

Selçuk Tınaz
Ama burasi Turkiye. Isler cok baska sekilde cereyan ediyor. Birakin bizim saf milletimizin istifaya cagirmalarini adami daha sonraki secimde CB bile sectiler. Ama ben yine o cahil insanlara kizmiyorum. Boyle kisir, beceriksiz, hatalar icinde muhalefet olursa olacagi da budur, MAALESEF. TK
TARIK KARSLI
SEÇİMDE ANAYASAYI DEĞİŞTİRECEK ÇOĞUNLUĞU ALSINLAR İLK İCRAATLARINDAN BİRİSİ YÜCA ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFLARINI KALDIRMAK OLACAK, AÇIKCA PUT DEDİKLERİ HEYKELLERİNİ YIKACAKLAR SAKIN BANA O KADARDA DEĞİL DEME.. ONLAR İÇİN TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ HEDEF TAMAM.
KUBİLAYLARIN KEMİKLERİ SIZLIYOR
BU SAATTEN SONRA KURUCULUĞUNUN DIŞINDA ATATÜRK’LE HİÇ BİR İLGİSİ KALMAYAN CHP Bİ TARAFINA KINA YAKSIN HOŞ AKP ‘YE NE HACET CHP VARKEN .
BİZLER GÖREVİMİZİ YAPAMADIK MÜSTAHAK BİZE..
OLAN ÇOCUKLARIMIZA TORUNLARIMIZA OLACAK.
OFFFF İÇİM DARALIYOR.
SAYGILARIMLA
ÖMER

Sen Değil miydin?
Zaman gazetesinde pastayı keserken
Cemaati yere göğe sığdıramayan
Farklı dillerdeki okullarını
Ateşlerde açan çiçeklersiniz diye öğen
Sen Değil miydin?

Mitinglerde ”Ne istediniz de vermedik”
Hasretimiz ne zaman bitecek
Okyanus ötesine bizden selam olsun
Hocam,seni karşılamak istiyoruz.
Dön artık,diyen Sen Değil miydin?

Acımasızca,masum insanları öldüren
Terörist pkk militanları ile
Oslo’daki gizli görüşmeleri açıklayan
Herkese görüşme yapılmadı,ispatlamayan ********dir
Diyen Sen Değil miydin?

Ekmek almaya giderken vurularak ölen
15 yaşındaki Berkin Elvan’ı terörist
Cebinde oyun oynadığı bilyeleri kurşun yapıp
Annesini,Babasını mitinglerde yuhalatan
Sen Değil miydin?

Hani tarihte Osmanlı’ya saygın vardı
Sultanahmet’in silüetini bozan kuleler kaldı
Kars’taki İnsanlık anıtını
”Yıkın bu ucubeleri”diye yıktıran
Sen Değil miydin?

Gençlerin Taksim direnişini
Beşiktaş’ın Çarşı taraftarını
Darbeye teşebbüs suçlamasıyla
Mahkemelerde süründürürken
Bu gençlere çapulcu diyen Sen Değil miydin?
Sen Değil miydin…
Sen Değil miydin…

Ferdi
Bugünkü yazınla ilgili fikirlerimi söylemek istiyorum baştaki amcam herzaman ülkedeki karışıklıktan nemalanarak büyüdü ilk başta Cumhuriyet mitinglerini kullandı sonra ergenekon dedi orda mazlum rolunu oynadı bize darbe yapıcaklardı öyle boyle dedi şimdide cemaati kullanarak mazlum rolu oynuyor ve önümüzdeki seçimlere zemin hazırlıyor seçim olsun bitsin bir sene içerisinde cemaat ile ilgili tutukluların hepsi sebest bırakılacak yani demem o ki bana göre tayyip fettullahla aynı amaç için ortaklaşa çalışıyor yoksa cemaat ve abd istese 5 dakikada indirirler ama istemiyorlar tayyibe seçim için saltanatının devamı için bir kargaşa lazım bu bir ordu oluyor bir cemaat oluyor düzeni böyle işletiyorlar oyüzden fettullah dediğiniz gibi sadece yalandan beddua okuyor. iyi çalışmalar dilerim.
Çağrı
“Cemaat eğer Tayyip’i vurmak istiyorsa, bildiği somut pislikleri ve hortumları açıklamalı, asıl onun “Darbeci” ve “Paralel” olduğunu dosta düşmana anlatmalıdır. Bu işler öyle uzaktan beddua okumakla olmaz.” demişsin.
Allah aşkına adam daha ne yapsın 17-25′i çıkardı ortaya. Bu kadarı bile büyük iş değil mi? adam benden bu kadar, gerisini siz halledin diyor ama maalesef becerikli biri çıkmıyor. Bence cemaat kamuoyununu hazırlamaya ve toplumdaki yolsuzluk algısını iyice oturmaya çalışıyor gibime geliyor elindekileri açıklamak için. Baksana havuza yusuf yusuf ediyorlar. Basını susturmak için kı.larını yırtıyorlar. Bence cemaat akıllı.

Emin ağbicğimm sevgilerimlee yahu bu günki yazının sonunda,kaderimde cemaate yol gostermek devarmış demişsin ..yıkıldım gülmekten…Sn ağbim şoyle hayal ettim,bunların eteğinde ki taşlar sert bir şekilde döküldüğünde vede öldüklerinde cenaze namazı için imam bulamadıklarında sende gönüllü ben kıldırayım bari düşüncesiyle,cenaze imamı görevi yapmayasın….seni cok seviyor ve derin saygı duyuyorum…Önce insansın sonra gazateci…..

İbrahim

Gülen Hocayı ABD teslim etmeyecek. Doğru.

Onu ziyaret eden herkes videoya çekiliyordu. O kayıtlar da günü gelir açıklanır.

Ama niye daha şimdiden açıklasın elindeki kozları?

Daha vakti var. Tayyip ve taifesi önce bi kızsınlar, köpürsünler, eteklerindeki taşları döksünler….
Alp
Babam öldüğünde 4 kardeş vasiyet açıklanacak diye hakimin karşısına dikildik . Vasiyetinde çatal ve kovalı soba dahi yazılıydı. “Hasan Anaral’a sağlığımda yatak odası takımı aldığımdan mirastan men edilmiştir” diye yazılan not en önemlisiydi. Sonuçta çatal bile düşmedi bana. Gerçekten de sağlığında yatak odası almıştı. Bu yatak sayesinde eşime “git o tarafa “dediğimde “babanın yatağımı?” diyordu “Evet babamın yatağı “ diyebiliyordum. Babamın yatağı olmasına rağmen eşimle yıllarca paylaştık. Bunlar da aslında aynı yatağı yıllarca paylaştı. Ancak ne olduysa yatakta tepişmeye başladılar ve biri yataktan düştü. Yatağın asıl sahibi kimdi, bilemeyiz. Yatağı değil ama ülkeyi babalarının çiftliği gibi kullandılar. Sanırım çiftliğin geliri eşit pay edilmedi. Bunlar Aynı yatağa bir daha girerler mi? … Bilemem. Bütün gün dalaşıp ta aynı yatağa giren karı koca çok!

Hasan
Biliyonmu emin Abi Askerligimi yapamadim parasizliktan. 1 Gün bile olsa o Türk askeri olma serefini tadamadim.
Buraya gelen bin pisman gelemeyen bir pisman.
Uzaktan davulun sesi hos gelir ama inan hic göründügü gibi degil gurbet.
Ben ve benimgibiler Vatan sevgisi ile burda yanarken orada yasayan Millet o Yücü bayragin yüce Atatürkün Güzel Vatanimin kiymetini bilemedi be Emin abim.
Yüce Divan diye kac gündür Tvlerde gösterilip duruyor.
4 Eski Bakan Hirsizliktan Vatana ihanetten Yüce divan olu gözüktü.
Emin Abim biz Millet olarak Yüce divana gitsek kacta kacimiz aklaniriz sence ?
Millet olarak yüce divanlik degilmiyiz?
Bu olanlara göz yummaklak Türk Bayragina sahip cikamamakla Atanin birakmis oldugu degerlere sahip cikamamakla Millet olarak Yüce Divanlik degilmiyiz biz Millet olarak ?
O bakanlar Basbakanlar Cumhurlar bizlerin icinde cikan insanlar degilmi.
Biz Millet olarak onlari secipte getirmedikmi basa?
O akilde olan yalaka sanatcilari biz bas taci yapmadikmi ?
Bizler kimden hesap sorduk? Kendimizle Hesaplastikmi biz ?
Onun icin emin abim biz Millet olarak Yüce divanlik olmusuk ama haberimiz yok.
Emin abim Benim icin bir Cay ic bogaza karsi
Saygilarimla
juguli
Geçtiğimiz hafta sonu, 20-21 Aralık tarihlerinde Sermaye Piyasası Faaliyetleri Lisanslama Sınavları yapıldı. 24 Aralık tarihinde de Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. (SPL) internet sitesinde izleyen linkteki duyuru ile yapılan bu sınavlara ilişkin soruların ve bundan sonra yapılacak sınavların sorularını yayımlanmayacağı duyuruldu.

Sınav soruları açıklanmazsa, sınav sorularına itiraz nasıl edilecek ? Şefaflıktan uzak böyle bir uygulama TC Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun şefaflığı hakkında ciddi endişelere yol açmayacak mı ?
Bu konuyu sizinle paylaşmak, bilgi ve görüşlerinize sunmak istedim.
En derin sevgi ve saygılarımla,
Sayın Çölaşan, sizin hergün yazdığınız şeyleri 16 yaşında bir çocuk sokakta söyleyince tutuklanıyor. Bu durum karşısında sizden büyük bir destek bekliyoruz. Insanın yüreğimiz kaldırmıyor ve vicdanımız sızlıyor. Siz bu çocuğun bırakılması için büyük bir hareket başlatabiliriz ve biz sıradan vatandaşlara öncülük yapabilirsiniz. Sadece kınamak ve lanetlemek bu çocuğun hayatının karartılmasını önleyemeyecektir. Saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Talip
Bunca sene ülkeyi istediğiniz gibi paylaştınız. Yasama, yargı gibi önemli kurumları çok güzel paylaştınız. Sadece “YÜRÜTME” işinde adil olmadığınız için adamlar da yürüttüklerinizi ortaya çıkardılar. Adamlara yürütülenden pay vermezsen ve musluklarını kısarsan akrep olmasa da pisliklerinizi ortaya çıkarır. Sen cebinde AKrep varmış gibi davranıp, adamların hakkını verme , sonrada darbe yapıyorlar diye sızlan. Dişi AKreb seviştikten sonra erkek AKrebi sokar,öldürür. Akreplerin başı “bizi kandırdılar” diyor. İkinizde AKrepsiniz ,nasıl oluyor da AKrebin nasıl davranacağını bilmiyorsunuz. Partinin başına AK koyunca ak olunmuyor demek ki. Senin kandırdığının ve soktuğun hemcinslerinin sayısı belli değil. Seni sokacak AKrep te çıkacaktır sonunda!

Hasan

H. Yurttaş
Sayın Okur Temsilcisi,
Çok sevdiğim, her gün beğenerek okuduğum, bizim “sözcü”müz olduğuna yürekten inandığım gazetenizi bir konuda eleştirmek istiyorum:
Yılbaşı yaklaşırken, Sözcü, kendi yazarlarıyla yaptığı röportajları yayımlamaya başadı ve bu sanırım yılbaşına kadar da sürecek.
İyi bir gazetenin olağanüstü gelişmeler ve durumlar karşısında kendi yazarı/yazarları ile röportaj yapması normaldir ya da bir gerekliliktir belki. Ama, yıl sonu değerlendirmesi için kendi yazarlarına başvurmak bir gazetenin yapacağı iş değildir. Çünkü, o yazarların işi zaten her zaman için değerlendirmelerde bulunmaktır; yıl sonu geldiyse, o gün için de durumu toparlayıcı, yıllık değerlendirmeler içeren yazılar da yazabilirler köşelerinde. Biz, okur olarak zaten onları her gün okuyoruz. Köşelerinde anlatamadıklarını böyle bir röportajda mı anlatacaklar? Bence bu işin sağlam bir mantığı yok.
Ben okur olarak aydınlardan (bilim adamı, sanatçı, akademisyen, sivil toplum kuruluşu öncüsü, vb.) topluma -sizce- söyleyecek sözü olanları seçip onlarla yapılan konuşmaları yayımlamanızı beklerdim. Bugün, aydınlarımız kendilerine kürsü bulmakta en çok zorlandıkları bir dönemi yaşıyorlar. Onun için söyleyecekleri çok farklı şeyler olabilirdi. Zaten mutfaktan kokusu gelmekte olan yemekleri yeniden servis etmeye benzer biçimde “içerden röportaj”larla okura seslenmek, farklılık şöyle dursun, tekrarın tekrarı sonucunu doğuran bir yayın tutumudur. Bunun yanında (ya da dışında) asıl halka mikrofon uzatılabilirdi. Halk ne düşünüyor? Bir şey söylemek istemiyor mu? İstiyorsa, ne demek istiyor. Halka, halktan da haber vermek gerekmiyor mu?
Dileğim, en azından yılbaşından sonraki o ilk evrede geniş bir mikrofon ve ekran dolaşımıyla sözünü ettiğim türden farklı bir yaklaşım sergilemenizdir.
Amacım, asla size mesleğinizi öğretmek ya da mesleğinizle ilgili ukalalık etmek değildir. Bu satırlarımı “okur hakkı” olarak algılamanızı diliyorum.
Saygılarımla.
Hüseyin Yurttaş

Sizinle belki de ilk defa aynı fikirde değilim. İstiklal marşımızı ,artık eski coşku yok,
hatta doğuda Güney Doğuda yuhalayanlar var diye kaldırmak TAVİZDİR.
Bu daha önce yapılmalıydı artık geç kalınmıştır.
Ya milli maçlarda da yuhalama olursa , CAVCAV Oradan da mı kaldıralım diyecek
Bu götürülmek istenen yere BİR BİLET DE BENDEN Demektir.
Zaten milli maçlara giden de kalmadı. Gidenler de Kürtleri mi ,Lazları mı , Gürcüleri mi ,
Abazaları mı , Çerkezleri mi , Boşnakları mı yoksa TÜRKLERİ mi desteklesin şaşırdı.
T.C nin silinmeye çalışıldığı , Türkçe nin yok edilmeye çalışıldığı , Andımızın yok edildiği
bir dönemde İstiklal marşımızı değil kaldırmak , 4 kişi pişpirik oynamadan önce dahi söylemeliyiz.
SAYGILAR.
Alaettin

Kaynak

Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti