Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.01.15, 21:17   #18
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Sarıkamış Harekatı

Enver Paşa vatan haini değildir..Önce bunun altını kalınca bir çizelim..

Yöntemleri başarısız olmuştur orası ayrıdır.. Ama Trablusgarp kahramanı da bizzat kendisidir..

Yarattıkları teşkilat-ı mahsusa yapılanması Kurtuluş savaşını gerçekleştirmiştir.

Beğenseniz de beğenmeseniz de kendisi inandı idealler uğruna ölmüştür..

Yani günümüz iktidarı ile yakından uzaktan alakası yoktur.(kıyaslayanlara bu bölüm)

Kendisi başarısız bir vatan sevdalısıdır.

Birinci Dünya Savaşı'na da çok da göbek ata ata sokmamıştır Osmanlıyı.. Yıllarca bıktırdı Enver bizi Birinci DÜnya Savaşı'na soktu geyiği.. Bunu demekte ısrar edenler 1800'lerin ikinci yarısından itibaren Osmanlıda faaliyet gösteren ALman subayları bir araştırsınlar, sonra ahkam kessinler.. Ayrıca böylesi bir savaşta dünyanın göbeğinde devasa toprak genişliğinde olan bir ülkeyi savaş dışında nasıl tutması gerektiğini biriniz bana anlatın da biz de bilelim..

Sarıkamış'a gelirsek..

Bu tarz trajediler dünyanın bir çok askeri yapılanması tarafından maalesef ki yaşanmıştır.. Bu tabiki bizim acımızı azaltmaz.. Daha kurşun atamadan donarak ölmek..Ne acıdır.. Allah'tan hepsine rahmet diliyorum..

Ama toplumsal olarak herşeye akla kara kadar sert, keskin bakma fetişizminden kurtulmamız gerek.. Enver Paşa bir vatan haini değildir.. Ona vatan haini diyenlerden daha vatan sevdalısı olduğu bile söylenebilir.. Ama kendisi başarısız bir önderdir.. Başarısız olmasının sebebi de ego ve hayal ile gerçeği zaman zaman ayırt edemeyen kişiliğindendir. Bu da iki kere iki dörttür.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti