Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.01.15, 19:33   #30
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Almanya'da İslam karşıtı yürüyüşte 'rekor' kalabalık

Alıntı:
Siyasetçiler gergin
Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, Pegida protestolarını "rezalet" olarak nitelendirdi.
Başbakan Angela Merkel'in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Parti ile birlikte koalisyon hükümetinde yer alan Sosyal Demokrat Parti de, Pegida yürüyüşü düzenleyicilerini "takım elbiseli Naziler" diye tanımlıyor.
İslama karşı yürüyüş belirli bir kitlenin dinine karşı yapılan yürüyüştür, buna da kimsenin hakkı yoktur. Fakat konu başlığı yanlış verilmiş. Başlığa bakıp, Almanların islama karşı geldikleri, ve protesto yürüyüşleri yaptığı sanılıyor ama İçerik daha farklı.

Kendi ülkesinin çehresi değişmiş olan halk, bundan dolayı duyduğu rahatsızlığı özgürce protesto ederek duyurmaya çalışmış.

Alıntı:
Yürüyüşe katılan yaşlı bir adam, "Ben emekliyim. Az bir emeklilik maaşı alıyorum ama bütün bu insanlara (sığınmacılar) para ödüyorum. Bu konuda bana fikrimi soran olmadı." dedi.
Keşke bunu biz de yapsak. Ülkelerindeki huzuru, bizim isteğimiz dışında bozmak için bir çok yol deneyen AKP hükümetinin sebep olduğu ve zorunlu göçten dolayı ülkemize gelen sığınmacıları bizlerin beslemek zorunda olmadığımızı söyleyebilsek.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Onlar kendilerine baksın.
Başkalarına insanlık dersi verecek son millet Almanlardır.
Radikal örgütlere silah veren ülkelerin başında Almanya geliyor.Silah satmamayla başlasınlar işe.
Konu insanlık dersi vermek değil sevgili Asena, konu etraflarında her gün çoğalan radikal islamcılara karşı yapılan isyan.

Radikal örgütlere silah veren ülkeler başında Almanların olması da bir kıstas değil bu konuda, Türkiye'nin de Suriyeli muhaliflere silah yardımı yaptığı belgelenmişti.

Ülkemizde de ışid örgütüne gün geçtikçe bir sempati beslenmekte. Bunlar kendilerini şimdiden islam devleti olarak görmekte. Keşke biz de ülkemizde birlik olsak, binlercesi sokaklara dökülsek. Ülkemizde radikal islamcıları görmek istemiyoruz desek.

Berlin'e birkaç kere gitmiş biri olarak, orada gördüğüm cübbeli, çarşaflı ve eciş bücüş şekilde kapanmış kişileri ben yaşadığım şehirde görmedim. O şekildeki insanları ben değil Avrupa'da, kendi ülkemde bile görmek istemem.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.