Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.01.15, 02:10   #39
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Almanya'da İslam Karşıtı Yürüyüşte 'Rekor' Kalabalık

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
@Aristo, yine yanlıştasın
Müslüman olan bu kadın değil, benim
Başım örtülü değil, eğitimliyim, çalışıyorum
Şimdi müslümanların İslam alemi içinde mutlu olmadıklarına, genellikle de hıristiyan ülkelerde mutlu olduklarına ilişkin bir itirazın yoktur sanırım.

Bugün gelişmiş hıristiyan ülkeleri sınırları açsın, İslam ülkeleri de vatandaşlarına yurt dışına çıkabilmeleri için mali yardım yapsın, İslam çoğrafyası boşalır.

Sanırım bunda hemfikiriz.

Seni o resim rencide etti aslında.

Bazı şeyleri bilerek söylüyorum.
Arapların bir çoğu Türkiye' ye hayran (dı) ve bu hayranlığın sebebi de Türkiye' nin laik bir ülke olup, vatandaşları üzerinde din baskısı yapmamasıydı.

Ama bir başka ve daha geniş kesim var ki; sen bu medeni halinle yanlarına gitsen hani seni taşlamazlarsa, en azından zorla çarşafa sokarlar.

İslam aleminde emin ol bizden çok daha büyük bir kesim seni ve senin gibileri kadınların şeytana uyduğuna inanıyor ve asla müslüman olarak görmüyor.

Yani sen nasıl ''ama bunlar müslüman değil, gerçek müslüman benim'' diyorsun ya; onlar çok daha ağır söyler aynısını; ''bunlar şeytana uymuşlar, şeytan bunlar'' derler. Seni müslümanlığın yanına yanaştırmazlar; düşman görürler...

Biz İslam' ı bir çok zorluğa rağmen laik bir şekilde yaşadık ve yaşadığımız İslam' da Türk tarihinden süzülüp gelen Türk töreleriyle, gelenekleriyle, adetleriyle harmanlanmıştır. Buna ''Anadolu İslamı'' deniyor.

Tek bir örnek vereceğim: Ölü ve mezar.
Kuran' da var mıdır öyle biri, üçü, haftası, kırkı falan? Yok! Araplar ölüyü gömerler işleri biter. Gömdükleri yeri bile bilmezler genellikle. Ve öyle bizim gibi de mübarek günlerde, doğum ve ölüm günlerinde falan gidip mezar başlarında dua etmezler.

Hatırla; Türkiye Kurtuluş Savaşı' ndan sonra en zor dönemlerindeyken Suud Kralı Pegamber' in mezarını kaldıracaktı. Orda Atatürk' ün tavrını hatırla...

Ve bir kaç yıl önce Türkler Peygamber' in annesinin mezarını bulmuşlardı. Mezar taşı bile yoktu. Ne geleni var ne gideni... Gömülmüş unutulmuş...

Neyse...

Biz Türkler İslam dinine kendi tarihimizden çok şeyler katarak Arabın islamından çok farklı bir hale getirmişiz... Kuran' da olmayan bu ölüye saygı, bizim kültürümüzden İslam' a bulaşmıştır ve bizim yaşadığımız Anadolu' da bulaşmıştır.

Yani biz ölülerimizi ziyaret ediyor, başlarında dua ediyorsak, bu dinin emri olduğu için değil, bizim törelerimizde ölüye saygı olduğundan dolayıdır. Dinde ise böyle bir emir yok.

Ya da... Türkler çok eşli olmayı kabul etmemiştir. Ama çok eşlilik dinen caizdir. Yine töreler!

Yani uzatmayım, Türkler törelerini İslam dinine katarak İslamı güzelleştirdiler. Ama İslam' ın doğduğu arap coğrafyasında ise durum hiçte bizdeki gibi değil...

Ve maalesef içimizdeki arap kafalılar çoğaldıkça, Anadolu islamı da giderek yozlaşıyor.