Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.15, 20:49   #14
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 982
Mesajlar: 10,450
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 7 Yaşındaki Kızla Evlenebilirsiniz

Maalesef bu tür sapıklıklara İslam coğrafyasında sıkça rastlanmıyor. Laik rejim yıprandıkça ortalığa fırlayıveren dinsel sapıklar amaçlarını din üzerinden topluma egemen kılmaya çalışıyorlar.

Ve bir sürü saçmalık ortaya sürülünce her bir saçmalık için ''ama o İslam değil'', ''ama bu İslam değil'', ''bunu yapan müslüman olamaz'' vs. gibi argümanlar geliyor.

Moon sormuş, keza Zeze' de sormuş.

Bakın Türkler, İslam adına yapılan bir çok ameli ve lafı, dinlerine yakıştırmadıkları için o amel ve söylemleri İslam olarak görmez. Türkler tepki koyar. Ama araplar bunları 1400 yıldır her gün yaşıyor. Balkanlarda da böyledir. Balkan müslümanları da sunnidir ama bu tip saçmalıkları İslam' a yakıştırmazlar... Keza aleviler, keza alevi kürtler...

Aslında Kuran okuduğunuzda yaptıkları bir çok şeyin Kuran' a uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

Mesela çok eşlilik... Gerkçe ''kadınlar açtı, kalacak yerleri yoktu vs. vs. Aç ve evsizleri doyurmak için ille de evlenip yatağa mı atmak lazım? Neden o kadar zenginsen karnını doyurup, bir başkası ile evlenmesine yardımcı olmuyorsun da başka erkekleri eşsiz bırakıp onların kul haklarına girerek (ki eş ve aile en büyük kul hakkıdır) bir de bu rezilliği sanki iyilik yapmış gibi sunuyorsun?

Hayır! Sen evlenerek yardımcı olmuyor, o kadınların, kızların çaresizliğinden faydalanıyor bir de utanmadan ''karınlarını doyurdum, yatacakları bir ev sahibi ettim'' diye övünüyorsun!

Çocuk evlilikleri de böyledir. Yoksul ailelerin bakamadıkları çocuklarını doyurmak yerine, para verip satın alıyor, daha adet bile görmemişlerken koynuna sokuyorsun!

Ebubekir' in kızı Ayşe, Peygamberle evlendirildiğinde 6 yaşındaydı. Peygamber' in yatağına girmesi ise bazılarınca 6, bazılarınca 9 yaş olarak kabul edilir. Laik ve Anadolu İslamı ise bir şekilde bu yaşı 14 üzerine çıkarır. Ancak bilindiği kadarıyla Peygamber öldüğünde Ayşe 18 yaşındaydı.

Çok uzun konu ama ben bir Kuran ayeti ile bitireyim; kararı siz verin:
Bu altı çizili kızmı laik bir insan asla kabul etmeyecektir ama yobazlar burdan beslenmesini (!) çok iyi bilirler...

Alıntı:
1. Talak Suresinin 4. ayeti
  • Talak/4
    Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.