Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.15, 22:16   #18
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13692
Aldığı Teşekkür: 9784
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 7 Yaşındaki Kızla Evlenebilirsiniz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Maalesef bu tür sapıklıklara İslam coğrafyasında sıkça rastlanmıyor. Laik rejim yıprandıkça ortalığa fırlayıveren dinsel sapıklar amaçlarını din üzerinden topluma egemen kılmaya çalışıyorlar.

Ve bir sürü saçmalık ortaya sürülünce her bir saçmalık için ''ama o İslam değil'', ''ama bu İslam değil'', ''bunu yapan müslüman olamaz'' vs. gibi argümanlar geliyor.

Moon sormuş, keza Zeze' de sormuş.

Bakın Türkler, İslam adına yapılan bir çok ameli ve lafı, dinlerine yakıştırmadıkları için o amel ve söylemleri İslam olarak görmez. Türkler tepki koyar. Ama araplar bunları 1400 yıldır her gün yaşıyor. Balkanlarda da böyledir. Balkan müslümanları da sunnidir ama bu tip saçmalıkları İslam' a yakıştırmazlar... Keza aleviler, keza alevi kürtler...

Aslında Kuran okuduğunuzda yaptıkları bir çok şeyin Kuran' a uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

Mesela çok eşlilik... Gerkçe ''kadınlar açtı, kalacak yerleri yoktu vs. vs. Aç ve evsizleri doyurmak için ille de evlenip yatağa mı atmak lazım? Neden o kadar zenginsen karnını doyurup, bir başkası ile evlenmesine yardımcı olmuyorsun da başka erkekleri eşsiz bırakıp onların kul haklarına girerek (ki eş ve aile en büyük kul hakkıdır) bir de bu rezilliği sanki iyilik yapmış gibi sunuyorsun?

Hayır! Sen evlenerek yardımcı olmuyor, o kadınların, kızların çaresizliğinden faydalanıyor bir de utanmadan ''karınlarını doyurdum, yatacakları bir ev sahibi ettim'' diye övünüyorsun!

Çocuk evlilikleri de böyledir. Yoksul ailelerin bakamadıkları çocuklarını doyurmak yerine, para verip satın alıyor, daha adet bile görmemişlerken koynuna sokuyorsun!

Ebubekir' in kızı Ayşe, Peygamberle evlendirildiğinde 6 yaşındaydı. Peygamber' in yatağına girmesi ise bazılarınca 6, bazılarınca 9 yaş olarak kabul edilir. Laik ve Anadolu İslamı ise bir şekilde bu yaşı 14 üzerine çıkarır. Ancak bilindiği kadarıyla Peygamber öldüğünde Ayşe 18 yaşındaydı.

Çok uzun konu ama ben bir Kuran ayeti ile bitireyim; kararı siz verin:
Bu altı çizili kızmı laik bir insan asla kabul etmeyecektir ama yobazlar burdan beslenmesini (!) çok iyi bilirler...
Sayin @Aristo, ayette paylasmissin cok güzel. Bu Imam Nurettinde ayni ayete dayanarak bu yorumu yapmis.

Dünyada hic Regel olmayan kadinlar var biliyormuydunuz
Yani burda cocuktan bahsediliyor olamaz.
Sahi cacuk var kadin var cocukluk kac yasinda biter?

1.Alti yasinda Aisenin evlendigini iddia eden Buhari Hz. Muhammedten 200 sene sonra yasamistir ve bunu bir ayete dayandirir yani Allah emretmistir bu evliligi, bu durumda sapik olan Allah olmuyormu?

2.Biraz anatomi bilen, biraz bioloji bilen, biraz insan gelisimi bilen ( okuyan ) bilirki 52 yasindaki bir erkekle 6 yasindaki bir cocuk cinsellik yasayamaz
( eger benim anladigim icinde cinsellik yasanan evlilikten bahsediyorsaniz)

Allahin bilmemiz gereken cok önemli bir ayeti vardir: Yunus 100
"Allah pisligi Aklini kullanmayanlarin üstüne yagdirir"

Aklima yatani alirim gerisi beni baglamaz.

Tamda bunun icin ortadoguya pislik yagiyor, yagacakta. Mollalarin, sümügünü silmekten aciz, tüm varligini kadini asagilamak icin kullanan bu mendeburlarin peslerinde koyun sürüsü gibi gittikleri sürece üstlerine pislik yagmayada devam edecek

Kisilerden dini yargilamaniz hos degil. Bunu bu iddialarda bulunan herkese söylüyorum