Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.01.15, 15:23   #76
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 7 Yaşındaki Kızla Evlenebilirsiniz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@ReaL kesinlikle ve kesinlikle tehdit etmedim.

Abicim beni yanlış anlıyorsun hatta kızıyorsun ama oku tekrar müslümana demiş ki ben hristşyanım demiş oda demiş ki hadi o zaman sen öl demiş. Fıkra gibi yanımdaki insanlarla inan 1 buçuk saattir gülüyoruz. Sen dünyanın dört bir tarafında sırf müslümansın diye katledilen binlerce insanı görme sonra gel müslüman bana öl dedi de.

Tekrar söylüyorum tehdit falan etmedim kesinlikle hatta arkadaşı evime bile beklerim çayım hazırdır her dakika. Müslümanız ama o kadarda yobaz değiliz yahu...
Evet fıkra gibi. Ama olmuştur bu. Yaşanmıştır.

Bu ülkede müslüman müslümanı Maraş'ta, Çorum' da, Madımak' da kıyımdan geçirdi mi? Geçirdi! Gayrımüslüm katletmeyi Allah' ın emri gören insan bol mu? Bol! Ve şu anda bu ülkeden giden binlerce şeriatçı Suriye' de müslüman doğruyor. Fırsat bulsalar hıristiyan da doğrarlar. Ki ben bile laik bir ortamda doğduğum halde bırak hıristiyanları alevi arkadaşlara neler çektirdiğimizi hala hatırlıyorum. Lisede ise hıristiyan bir arkadaşımız vardı. Biz onu kendimiz gibi sanıyorduk. Bir gün bir arkadaş evine gitmiş ve duvarda İsa, haç resmi falan görmüş... Çocuğun hayatı ondan sonra zehir oldu. Mecburen o okuyabilsin diye ailesi İstanbul' a taşındı.

Maalesef İslam' ın laik yorumunda ''İslam hoşgörü dinidir'', ama yobazın kitabında hoşgörü falan yoktur.

Konu başlığı da zaten bu sevgisizlik vurgusunu çok iyi yapmış...

Lais sistem yıpratıldıkça ortaya çocuklarla evlenmeyi, çok eşliliği, kadının hamileyken ble sokağa çıkmamasını, işte çalışmamasını, okumamasını, en kısa yoldan evlenmesini ve bir sürü saçmalığı savunan yobazlar çıkıyor.

Biz bunların nemenem bir pislik olduğunu biliyoruz. Dün kız öğrencilerin başını bağlayıp sokaklara salan, üniversitelere girmesini isteyen zihniyet o gencecik kızları kullandı ve şimdi kızlar okumasın da, bir an önce evlensin diye yasalar hazırladılar ve hazırlıyorlar... Kamu alanında türban yasağı kalsın diye yine kadınları kullanan kafa, iktidara gelince şimdi hocalarına ''kadınlar çalışmasın'' diye fetvalar veriyor... Bunların hepsi bugüne kadar gizledikleri düşüncelerinin bekledikleri rtam doğduğunda dışa vurumudur.

Kız çocuklarıyla evlenme meraklıları arap aleminde fazlasıyla vardı. Suud müftüsünün ki vahabilerin baş müftüsü sayılır, defalarca kız çocuklarıyla evlenilmesi için fetvalar verdi.... Bunun bizde olması da kaçınılmazdı ve başladı.

İlk toplu cesareti Akit yazarı Hüseyin Üzmez 13-14 yaşındaki bir kızdan cinsel olarak istifade edince gösterdiler. Ne kadar yobaz yazar varsa topluca ''Peygamberimiz bile Hz. Ayşe ile 6 yaşında evlenmişti'' diyerek pedofil azgın tekeye sahip çıkmamışlar mıydı? Aynı gazetenin yazarı başka bir yobaz ise bir oğlan çocuğuyla cinsel ilişkiden dolayı hüküm giymemiş miydi?

Bunlar tesadüf değil! Ortamı kendileri açısından güvenli buldukça sapık zihniyetlerini artık hiç çekinmeden söyleyebiliyorlar. 2002' den önce bu adam kalkıp ''6 yaşındaki kızlar evlenebilir'' dese direk olarak tutuklanıp hapse konurdu. Şimdş hiç utanmadan, yüzleri kızarmadan ve cesaretle sapıklıklarını kamuoyu önünde söyleyebiliyorlar.

İşin kötüsü biz bazılarına göre dindar falan değiliz ya... Toplumun ahlaki değerlerini savunmayı bile bize bırakmalarıdır. Madem İslam ahlakın dini, neden bu sapıklar millete meydan okurcasına ahlaksızlık reklamı yaparken siz karşı çıkmıyorsunuz? Neden hep susuyor ve tepkileri hep bize bırakıyor ve daha sonra işi yumuşatmaya çalışıyorsunuz?

Her defasında ''ama onlar gerçek müslüman değil'' dedikten sonra meseleyi laiklerle tartışmaya getirmenin anlamı nedir?

Ama her zaman olduğu gibi ahlaksızlıkla, sapıklıkla mücadele etmek laiklerin görevi olmuştır ve olmaya da devam edecektir.