Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.01.15, 15:57   #78
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 7 Yaşındaki Kızla Evlenebilirsiniz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Benim yaptığım yorumlar için gözdağı mı veriyorsunuz bana?
Konu içinde gerekirse ayet paylaşırım, ayetlerinizi paylaşmakta mı yasak?
Ayet dünyaya inmiş kitabınızda geçen cümleler. Bunları paylaşmam neden rahatsız ediyor sizleri?

Doğrusunu ve tamamını paylaşmama ne gerek var? Ben ayetten çıkarmam gerekeni çıkarıyorum her durumda. Siz istediğiniz kadar olayı yumuşatmaya çalışın bu gerçek anlamını değiştiremez. Muhammed 4. Ayet'te mi yanlış? Ben sana daha onlarca ayet getiririm diye mi bana gözdağı veriyorsun?
Son olmazsa ne olacak? Beni mi atacaksınız?
Kulaklarınızı gözlerinizi dillerinizi kapayın, bir gün sıra size de gelecek nasılsa ( :
Yanlış paylaştığımı söylüyorsunuz, diyanet tesfiri yanlış mı?
Kuran- Kerim'den ve tesfirlerinden öğrendiyseniz bilmelisiniz ki muttakiler dışında kimse cennete gidemeyecek. Muttaki ne demek biliyorsunuzdur zaten benim size öğretmek harcım değil ya

Bilmiyorsanız öğrenin, araştırın. İnsanları gerçekleri açıkladığı için tehdit, gözdağı ile susturmaya çalışamazsınız. İşid şuan gerçek islamiyeti uyguluyor, kitabın emrini yerine getiriyor. Sizin gibi "Gerçek islam bu değil" diyen tatlı su müslümanlarını bir bir avlıyor. Cihad yapıyor. Bunun böyle olmadığını söyleyen islamiyeti de bilmiyordur, kitabını da bilmiyordur.
Sayın @ZeZe ; Tehdit, gözdağı veya herhangi bir zoraki yaptırım yapmaya niyeti olan bir insan değilim. Ve bu şekilde sitede bir yaptırımımız bulunmamaktadır. Sayın @ReaL gereken açıklamayı yapmış. Fakat ben rahatsızlığımı daha açıklayıcı olmak adına açıklayayım. Bu kadar iğrenç bir konuda hiçbir kutsalı paylaşmayı doğru bulmuyorum. Konunun kendisi zaten içerik olarak o kadar iğrenç ki ben bu konuyu bırakın kutsallar üzerinden hiçbir şekilde burada tartışılmasını bile doğru bulmuyorum. Ki dikkat ederseniz bu konuda hakkında yorum yapmayı bile midem kaldırmadığından çok az değinmişimdir.

Ve eklediğim ayetleri yumuşattığımı söylemişsiniz maalesef gene yanlışsınız. Ben ne bir kelime bile ekledim nede sizin gibi birkaç kelime çıkardım. Sadece en alttaki paragraf kendi cümlemdir anlaşılacağı üzere. Yani hiçbir yumuşatma veya başka bir anlam katmak söz konusu değildir.

Bunu da yapmamın sebebi sizin neye nasıl inandığınız değil, genel ve ziyaretçiye açık bir ortamda paylaşılan ayetin tamamını yani doğru olanını göstermektir. Keza bu incilden yada tevrattan yapılsaydı da aynısını yapardım. Burada ne sizin şahsi olarak düşüncenizi değiştirme nede benim düşüncemi yansıtmıyor bu tamamen buraya aktarılan bilginin doğruluğu adına yapılmıştır.

Derdi cennete gitmek olan bir insan değilim ne yazık ki tek olabildiğimce insanlık sıfatını doldurarak yaşamaya çalışmak. Kusura bakmayın ne kitabımı nede dinimi sizden öğrenecek değilim. Keza bende bunu yapmıyorum.

Ama şunu çok iyi gözlemledim. Kesin yargılara varmış insanlar olarak olayları objektif değerlendiremiyorsunuz. Bilginizi birilerinin Müslümanlıklarını sorgulamakta kullanmanız çok üzücü ancak bu sizin tekelinizde olan bir konu değil.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi şirine Mesajı göster
Artık ben de biraz araştırıp düşündükten sonra sizin fikrinize katılıyorum.
Ama bir çok arkadaş laik ortamda yaşadıkları baskısız islamiyeti gerçek sanıp, hayallerindeki islamı gerçek sanıp savunuyorlar ve bilmeden dinci grupların ekmeğine yağ sürüp dindarlığı körüklüyorlar ve hem kendi sonlarını hem de bizlerin sonlarını hazırlıyorlar.

Sayın @şirine benden alıntı yaparak sorduğunuz soruyu içtenlikle cevaplamıştım. Fakat sizden bir ricam var lütfen bir daha kesin yargılı olduğunuz konularda bana soru sormayın. Keza boşuna sizinle vakit kaybetmek istemiyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
ReaL kendi hocalarının elementlerini tartışıyoruz. Burada da biz suçlu oluyoruz. Konu din ile alakalı çünkü bu adamlar yatıyor din kalkıyor din, yatıyorlar akılları uçkurunda kalkıyorlar akılları uçkurunda. Ülkede aç mı var susuz mu var umurlarında değil.

Hala yanlış yorumladığımı, çarpıttığımı düşünen varsa; gerçek islam bu arkadaşım kabul et, kitabını mı inkar ediyorsun sen?

Alın Muhammed Suresi İlk 4 Ayet Diyanet Tesfiri ile:

İnkar edenler ve Allah yolundan alıkoyanlar var ya; İşte Allah onların bütün amellerini boşa çıkarmıştır. ﴾1﴿ İnanıp salih ameller işleyenlerin ve Muhammed'e indirilene -ki o Rablerinden gelen haktır- inananların ise Allah günahlarını örtmüş ve hallerini düzeltmiştir. ﴾2﴿ Bu, inkâr edenlerin bâtıla uymaları ve inananların Rablerinden gelen gerçeğe uymalarından dolayıdır. İşte Allah, onların örnek teşkil edecek durumlarını insanlara böyle anlatır. ﴾3﴿ (Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hale getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi onlardan öc alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır.

Burada ne diyor acaba?

Sayın @ZeZe siz benim hocamın elementlerini tartışmıyorsunuz. Burada siz bir elementle tartışıyorsanız ben almıyım zaten yeterince iğrençleşmesin bu konu.

Şimdi istediğiniz kadar ayet yada ne paylaşıyorsanız paylaşın umrumda değil..
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.