Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.15, 23:16   #13
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,188
Ettiği Teşekkür: 51023
Aldığı Teşekkür: 44471
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İtalya: Türkiye'nin Paris yürüyüşüne katılması çelişkiliydi

@Subutay

Açık olan bir şey var: O da İslam denince yeryüzünde insanların aklına eli kanlı, sakallı ve silahlı boğaz kesen canilerin gelmesidir.

Bu inancı sizin kadar kuvvetli ya da benim kadar zayıf, kim olursa olsun hepimizi rahatsız ediyor... Hatta bu durum aklı başında ateistleri de rahatsız ediyor.

Bunun bir çaresi olmalı.

Ancak müslümanın müslümanı kesmesi yeni bir olay değil. Bunun 1400 yıllık geçmişi var ve 4 halifeden 3' ünü hıristiyanlar veya yahudiler öldürmedi. Öldürülen 3 halifenin üçünü de müslümanlar; aynı kavmin insanları öldürdü. Ve ikisini de namaz kılarken öldürdüler. Bakın bunlar Peygamber' den hemen sonra oldu. O zaman ne emperyalizm vardı, ne de siyasileşmiş ve kartelleşmiş bir siyonizm...

Peygamber' in torunlarını da öldürdüler. Yahudiler veya hıristiyanlar değil, onları da kavimdaşları olan müslümanlar öldürdü.

Bu yeni bir şey değil yani...

İddia ederek söylüyorum: Şu günün dünyasında emperyalizm ve siyonizm olmasın, araplar yine boş durmaz birbirlerini öldürürler...

Ve içimizdeki arap taklitçişi yobazlara bakalım. Özellikleri aynı. Kafaları çalışmaz ve üretken değillerdir. İşte tam da bu yüzden toplumun yarattığı değerleri çalarak, asalaklar gibi yaşarlar. Hırsızlık, torpil, rüşvet ve bilumum rezillik yaşam tarzlarıdır.

1400 yıldır birileri din adına her türlü rezilliği yaparken yine 1400 yıldır birileri de çıkıp ''gerçek İslam bu değildir'' dedi ve hala diyor.

Ya da son zamanlarda sanki başından beri böyle değilmiş gibi suçu emperyalizm ve siyonizmin üzerine atarak aslında sorunları halının altına süpürüyoruz veya bu meseleleri ''dine hakaret'' sayıp tartışmak istemiyoruz. Ve bu noktada ''ama bunlar gerçek müslüman değil'' desek bile, dini onlara bırakıyoruz ve hatta kimilerimiz onları destekler pozisyonlara düşüyor.

Ama bunun bir çözümü olmalı...

Yoksa önümüzdeki 1400 yılda da emperyalizm olsun veya olmasın, İslam dünyası birbirini yemeye devam edecektir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.