Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.15, 23:42   #14
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,717
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14586
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İtalya: Türkiye'nin Paris yürüyüşüne katılması çelişkiliydi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
@Subutay

Açık olan bir şey var: O da İslam denince yeryüzünde insanların aklına eli kanlı, sakallı ve silahlı boğaz kesen canilerin gelmesidir.

Bu inancı sizin kadar kuvvetli ya da benim kadar zayıf, kim olursa olsun hepimizi rahatsız ediyor... Hatta bu durum aklı başında ateistleri de rahatsız ediyor.

Bunun bir çaresi olmalı.

Ancak müslümanın müslümanı kesmesi yeni bir olay değil. unun 1400 yıllık geçmişi var ve 4 halifeden 3' ünü hıristiyanlar veya yahudiler öldürmedi. Bizzat 3 öldürülen 3 halifenin içini de müslümanlar; aynı kavmin insanları öldürdü. Ve ikisini de namaz kılarken öldürdüler. Bakın bunlar Peygamber' den hemen sonra oldu. O zaman ne emperyalizm vardı, ne de siyasileşmiş ve kartelleşmiş bir siyonizm...

Peygamber' in torunlarını da öldürdüler. Yahudiler veya hıristiyanlar değil, onları da kavimdaşları olan müslümanlar öldürdü.

Bu yeni bir şey değil yani...

İddia ederek söylüyorum: Şu günün dünyasında emperyalizm ve siyonizm olmasın, araplar yine boş durmaz birbirlerini öldürürler...

Ve içimizdeki arap taklitçişi yobazlara bakalım. Özellikleri aynı. Kafaları çalışmaz ve üretken değillerdir. İşte tam da bu yüzden toplumun yarattığı değerleri çalarak, asalaklar gibi yaşarlar. Hırsızlık, torpil, rüşvet ve bilumum rezillik yaşam tarzlarıdır.

1400 yıldır birileri din adına her türlü rezilliği yaparken yine 1400 yıldır birileri de çıkıp ''gerçek İslam bu değildir'' dedi ve hala diyor.

Ya da son zamanlarda sanki başından beri böyle değilmiş gibi suçu emperyalizm ve siyonizmin üzerine atarak aslında sorunları halının altına süpürüyoruz veya bu meseleleri ''dine hakaret'' sayıp tartışmak istemiyoruz. Ve bu noktada ''ama bunlar gerçek müslüman değil'' desek bile, dini onlara bırakıyoruz ve hatta kimilerimiz onları destekler pozisyonlara düşüyor.

Ama bunun bir çözümü olmalı...

Yoksa önümüzdeki 1400 yılda da emperyalizm olsun veya olmasın, İslam dünyası birbirini yemeye devam edecektir.
Hala tek bir noktaya takılıp kalmışız ne yazık ki ? Neden çünkü hedef koyuyoruz birbirimize. El mahkum herkes istemediği tarafın savunucusu olup çıkıveriyor.

Bakın hedefiniz sabit bir coğrafya ve sabit bir din peki madem bu kadar objektif tartışacağız neden Hz. İsa peygamberi öldürenlerden başlamıyoruz ? Adamlar peygamberi çarmıha germişler yahu. Yada daha öncesine gidelim Hz. yakup u tartışalım yada Hz. Musa dan başlayalım.

İlk recm cezası hangi dinde vardı? Neden 4 ayrı incil var ?

Neden hala dünyanın en kötü 10 insanı sıralanırken bir tane müslüman ismi yok ?

Farkında mısınız ? Vatikan Tarihi roma imparatorluğunun eseridir.

Belki bundan 92 yıl önce yaşasaydık işgalci yunanları, fransızlara bu cümleleri kuracaktık. Belki bundan yüzyıl sonra çinliler için bu cümleleri kuracağız.

Ve eğer biraz araştırırsanız ki şunu göreceksiniz sizin binli olarak bahsettiğiniz rakamlardaki katliamları yüzbinler, milyonlar seviyesinde çok daha kısa sürede, çok gelişmiş ülkeler çok iyi eğitimli uzmanlarıyla yaptırmıştır. hiroşima, toplama kampları bunlara en basit örneklerdir.

Malesef ki insanlık kötü sayın @Aristo ve biz bu insanları hristiyan, müslüman, zenci, beyaz, kürt, türk arap, fransız diye ayırıyoruz.

Bize şu an basın ışidi, boko haramı veriyor peki ya libyada ne oluyor ? Orada kan akmıyor mu ? İnsanlara sizin gibi düşünmeleri için basın tarafından çok büyük yönlendirmeler var. Dünyada 190 dan fazla ülke var kaçından haber alabiliyorsunuz ?

Elbette ki kanların akmadığı coğrafyalar, masumların katledilmediği bir tarih içerisinde olmak en büyük umudumuz ve arzumuz. Ama bu varken bunu sınıflandırarak bölmek sorunu inanın bana çözmektense sadece kutuplaşarak içimize düşmanlık tohumları ekmemizi sağlıyor.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.