Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.01.15, 01:19   #17
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İtalya: Türkiye'nin Paris yürüyüşüne katılması çelişkiliydi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
llk olarak Boko Haram' dan başlayım. Boko Haram öyle bir katliam falan yapmadı. O haberler külliyen yalan. Ben yabancı basını da izliyorum. Boko Haram' ın yaptığı iddia edilen görüntüler aslında Kongo' da 2 yıl önce kazara patlayan bir bombanın öldürdüğü insanların görüntüleri. Ben Bokocu' muyum? Hayır değilim... Ama adamlar görüntüleri bir patlama faciasında Kongo' da çekmiş, şimdi BOKO'nun üstüne atıyor...

Meseleye gelince... Biz Davud' u, Musa' yı, İsa' yı da tartışırız. Ama önce bir İslam dinine ilişkin 1400 yıldır süren problemleri bir çözelim. Yani önce kapımızın önünü süpürüp, temizleyelim, sonra onları da tartışalım. Ama İslam dini toplumun nerdeyse hepsinin müslüman olduğu bu ülkede ve bu coğrafyada bizi ilk ve birincil derece de ilgilendiriyor.

Son 60 yılda mı ne; belki 50, belki 70... İşte son on yıllarda 11 milyon müslüman (hemen hemen hepsi masum siviller) savaş veya terör nedeniyle ölüyor. Ve ölen 11 milyon müslümanın 10 milyonunu müslümanlar öldürüyor. Şimdi her yanımıza kan bulaşmışken öteki dinlere hangi hakla ''adam olun lan, rahat durun, insan olun'' diyebiliriz ki? Hem onu diyecek yüzümüz yok, hem de bunu desek gülünç oluruz... İşte tüm dünya Davutoğlu' nun iki yüzlülüğüyle alay etti.

Kendimizden başlayacağız... Hiç öyle suçu emperyalistlere, siyonistlere falan atmadan... Çünkü yukarıda da dedim, bu arap coğrafyası emperyalizm ve siyonizm yokken de böyleydi, bugün emperyalizm ve siyonizm olmasa yine aynı kalacaktır.

Tıkanıyoruz sayın @Aristo Bu arap coğrafyası islamdan öncede böyleydi zaten. Peygamberler elinde sihirli değnekle gelmiyor ki bir anda bütün insanlığı değiştirsin.

Bakın dünyada toplum yönetim rejimleri vardır. Biz şu anda Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde arap coğrafyasından yönetim olarak ayrıyız. Halbuki demokrasinin temelleri yunanistanda atıldı, ingiltere de direkleri dikildi, Fransa da duvarları örüldü, amerika da boyandı. Ve bugün üzerine kat inşaa ediliyor.

Bu bahsettiğim süreç tam 2400 yıl ve milyonlarca insanın kanıyla yazılmış tarihler. Peki siz avrupa ülkelerinin kat ettiği bunca yolu kopyalayarak ne kadar hızlı yol kat edebileceksiniz ? Toplumun bu kadar hızlı uyum sağlayabileceğine inanıyor musunuz ? Ben hala tek partili sistemden çıkışı onaylamıyorum. 1950 li seneler Türkiyem için erkendi.

Sayın rahmetli uğur mumcunun bir anektodu vardır müsadenizle paylaşayım.

Alıntı:
"(türk) isviçre medeni kanununa göre evlenen, italyan ceza yasasına göre cezalandırılan, alman ceza mahkemeleri usulü yasasınca yargılanan, fransız idare hukukuna göre idare edilen, ve islam hukukuna göre gömülen kişidir."
Yanlış hatırlamıyorsam 1990 larda söylemişti. Biz hala millet olarak kimlik arayışı içerisindeyiz. Benim dedem babamı kendi aldığı osmanlı eğitimi ile yetiştirdi. Bu geçiş süreçlerinde hala uluslararası dinleri tartışmaktansa kendi dinamiklerimizi sağlam ve toplumun kabul edilebilir temelleri üzerine oturtmamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü hala Türk milletine hitap eder bir şekilde konuşmuyoruz biz laikler.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.