Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.01.15, 16:01   #25
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: İtalya: Türkiye'nin Paris Yürüyüşüne Katılması Çelişkiliydi

Bu tür tartışmaların içine girmek istemiyorum... Genel anlamda inkarın hududu yoktur...Anlamak istemeyene bir şeyi anlatmak için ayak diretmenin faydasızlığını çok iyi bilirim.. On yıllardır üç aşağı beş yukarı bu ve türevi tartışmaların içinde bulundum.. Herkes inandığının peşinden gider...Ve gitmelidir de zaten..

Şunu söyleyeceğim kısaca, bir başkasının kutsalına saygı göstermeyen, diğerinden saygı beklememeli.

Dünyada olup bitenleri diğerleri gibi bizlerde kaynaklardan okuyarak öğreniyoruz...Ve kişilerin beslendiği kaynaklar farklıdır. Bu farklılıkta farklı görüş ve düşüncelerin yansımasının en bariz misalidir...

Dinler denilen şey, bizim inancımıza göre hepsi de Allah katından insanlara bahşedilen kurallar toplamıdır ve yine bizim İslam inancımıza göre İslam dan önceki dinler tahrif edildikleri için son ve ekmel din olarak İslam gönderilmiş ve Hz. Muhammed (sav) son Peygamber olarak rahmet Peygamberi olarak güzel ahlakı tamamlayıcı olarak insanlığa gönderilmiş ... Onun için biz ne o dinlere hakaret ederiz ne de Allah' ın Kuranında zikrettiği Peygamberlerine...

Herkes neye inanırsa inansın bunda bir sıkıntı yok, çünkü İslam inancına göre bu dünya bir imtihan sahasıdır..

Ben asabi biriyim, çabuk sinirlenirim onun içinde uzaktan bakıyorum sadece...Ve gerek Subutay, gerekse Aristo oldukça düzeyli bir şekilde tartışmayı götürüyorlar.. Her ikisini de saygıyla takip ediyorum... Kaldı ki Aristo' nun yazdıklarından onayladıklarım ve onaylamadıklarım olmasına rağmen...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.