Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.01.15, 15:13   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kimler Cennete Gidecektir?

KİMLER CENNETE GİDECEKTİR?


Semavi dinler ve bu dinlerin kutsal kitapları Zebur, Tevrat, İncil ve Kur’an, tüm iyiliklerin ve güzelliklerin mükafatı olarak, günahkarların konulacağı Cehenneme karşıt Ahret yaşamında rahat ve asude ve ayrıcalıklı bir yaşam biçimi olan Cennetlerden bahseder. Son din olan İslam ve onun kutsal kitabı Kur’an bir çok ayetinde hiç akletmezmisiniz diye başlayan öğütlerinde, insan olmanın, insanca yaşamanın, insan dışında yaratılmış tüm nebatat ve mahlukatın bir düzen içinde yaşamaya haklarının olduğunu vurgular, ekolojik ve biyolojik çevrenin korunmasına ilişkin çeşitli ayetlerinde ögütler verir. Ve yine diğer canlılarda olmayan gelişmiş beyin ve bu beyinlerin üreteceği ve rahmani yolda kullanacağı varsayılan insanlara, rahmani yoldan şeytani yollara sapıldığında, verilen aklı işletmediği için, Kur’an ayetlerinin bazılarında “aklını işletmeyenlerin üstüne pislik yağdırılacağından” söz eder.Lütfen bakınız! İnsan kendine bahşedilmiş akıl ile soran, sorgulayan, irdeleyen, doğrular ile yanlışlar arasında senteze varan, bahşedilmiş aklı ile hareket eden, iç güdüleri ile hareket eden diğer canlılardan ayrılan sosyal bir varlıktır. Bu hasletleri ile doğrular içinde asude yaşam sürmesi gerekirken, her konuda yanlış fikir ve düşüncelerin doğru gibi kabul edilmesine izin verdiğinden, dindar olanlar tarafından değil dinci olanlar tarafından sürekli iğfal edilmiş ve aldatılmıştır.Büyük çoğunluğu Asya kıtasında yaşayan, Türkiye dahil tüm dünyada 1,5 milyar Müslüman ve çoğunluğu Avrupa kıtasında yaşayan tüm dünyada 3,5 milyar Hıristiyan yaşamaktadır. Kutsal İslam dini Muazzez Peygamberi Hz. Muhammed’in ölümünden bu tarafa Müslüman olanların yüzü bir türlü gülmemiş, yaratıcı yüce Tanrı’nın ihtiyacı olmadığı halde, bir takım tebliğciler çıkmış, cihatçılar çıkmış, Tanrı’nın ihtiyacı olmadığı halde Tanrı’ya Avukatlar çıkmış, Tanrı bir insanı katleden tüm insanlığı katletmiş gibi nazarımda muamele görür demesine rağmen Tanrı adına Allah’u Akbar diyerek kafa kesen cellatlar çıkmış, artık tüm dünyada bir barış ve huzur dini olan İslam=Müslümanlık=Terörist olarak algılanmaya başlamıştır.


Tüm dünyada yaşayan 3,5 milyar Hiristıyanın Müslümanlardan hangi üstünlüğü var ki? Bir eli yağda bir eli balda yaşasın ve dünya gelir kaymağının büyük bir bölümü bunlara kanalize edilsin! Suudların malı olan Arabistan’da bir Kral ölmüş, kendi ülkesinde yas ilan edilmemiş, ama Türkiye gibi bir memleket Kraldan çok Kralcı olmuş ve bir günlük yas ilan etmiştir. Tüm kötülüklerin ve Müslüman olanların iflah olmayışlarının altında bu zihniyet ve bu anlayışta güya Müslüman olduğunu iddia eden dinci idarecilerin varlığı yatmaktadır.Soran, sorgulayan, irdeleyen sosyal varlık olması gereken insan ve Müslüman, körü körüne eğer dinci olanlara biat ediyorsa, sanırım 3,5 milyar Hirıstiyan idareciler bunu kendi halkları lehine kullanacaklardır, bu gün elan kullanmaktadırlar. Acaba kimler cennete gidecektir?


26.01.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.