Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.01.15, 00:38   #7
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13485
Aldığı Teşekkür: 20641
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kimler Cennete Gidecektir?

Ben müslümanım cennete gideceğim veya ben müslümanım günahlarımı ödedikten sonra olsa bile cennete gideceğim diye inanalar acaba öteki tarafa müslüman olarak gidebileceğinin garantisi var mıdır yok mudur diye düşünüyor mu acaba ?

Biz İslam dinini benimsemiş bir toplumda doğmuşuz ama hristiyan bir toplumda doğmuş olanın günahı ne diye sormaya gerek yok. Öyle bir toplumda doğmuş olan da sonuçta insan gibi yaşıyorsa ki -zaten indirilen semavi dinlerin amacı da insanların ahlak kuralları içerisinde, diğer insanlara zarar vermeden ve barışçıl bir şekilde yaşamasıdır- bence cennet böyle yaşayanlar gider.

Allah insana akıl ve düşünebilme yetisi vermiştir. Aklını kullanmayan, sorgulamayan, "din budur" diye din tacirlerinin peşinden koşanlar, kula kulluk edenler vs. öteki tarafa ne olarak giderler onu Allah bilir.

Bunlar herhangi bir yerde yazan şeyler değil, kimseye ayetle/hadisle ispatlayamam, sadece "ilahi adalet" herhalde böyle olmalı diye ürettiğim düşüncelerimdir.
5 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.