Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.02.15, 11:41   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart İç Güvenlik Yasa Tasarısı

İç Güvenlik Yasa Tasarısı

Bazen tabir caiz ise zıvanadan çıkar nerede bu devlet? Nerede bu hükümet? Diye hayıflanır, yapanın yanına kar kalan terörist ve anarşist hareketleri, insanların malına canına kasteden bölücü unsurların yurt sathında estirdikleri terörist rüzgârları hissedince, bazılarımız böyle devlet mi olur? Böyle hükümet mi? olur? Sitayiş ve serzenişleri ile olayları tv camından yürek burkuntusu ile izleriz.

Terörist ve anarşist olaylar insanların malına canına kast etmiş, bazen yaşına bakmadan masum insanlar terör kurbanı olmuş, olmuş derken bu sayı yaklaşık 40 bin civarında! Sebep olanların adı bölücü yıkıcı PKK ve KCK olarak konmuş, uzantıları bir şekilde TBMM sinde gurup kuracak kadar örgütlenmiş, halk dilinde olduğu gibi yılanın başı küçük iken ezilmemiş, 40 bin insanın hayatına mal olanların militanları belli oluşumları bahane ederek, çoğu zaman yüzlerini poşu tabir ettikleri bir atkı ile kapatarak, devletin meşru gücü sayılan Polis ve Asker dâhil sivil vatandaşları da göz ardı etmeden herkesi öldüresiye Molotof kokteyli dahil, silahlar, bombalar, mayınlar ile öldürmeye kasıt ile terör estirmişlerdir.

13 yıldır ülkede hükümet edenler, terör ve teröristin başını ezip millet ve devlet varlığına kast edenleri yok edeceği yerde, onları frenlemek adına adına açılım paketi denilen paketler ile onlarla işbirliği içine girmiş, teröristlerin başı olan cani başını makbul adam statüsüne koymuş, militanlarının arada bir heyet halinde onları ziyaret etmesine oradan ulak getirmesine razı olmuş, gelen talimatlar ile devlet ileri gelenleri teröristler ile görüşen ********dir demelerine rağmen teröristlerin uzantıları ile açılım görüşmeleri yapmış, meydanlara çıkan bu terörist militanlardan bazılarını göstermelik olarak gözaltına alan Polis, diğerlerini ise aman dağılsınlar da nereye giderlerse gitsinler diyerek güya görevi tamamlamışlardır.

Toplantı ve gösterilerde demokratik haklarını kullanan, işçi memur, öğretmen, doktor, eczacı, çevreci, öğrenci ve ne kadar STK’ u varsa yaptıkları toplantı ve yürüyüşlerde, yukarıda ifade ettiğimiz teröriste gösterilen hoş görü gösterilmemiş, Toması, Gazı, Biberi, Jopu ve orantısız gücü ile insanların üzerine düşmana saldırır gibi saldırılmış, bu saldırılardan kaynaklı bir yığın insan sakat kalmış ve hatta hayatını yitirenler olmuştur.

Malum bir çakma başbakandan söz ediliyor ki, adı Davut’un oğlu Ahmet olarak biliniyor. Bu zat zaman zaman kamu düzeninden ödün verilmeyecek diyor ama, terörist eylemlere karşı, kamu düzenini sağlama adına ne kendileri ne de devletin meşru gücü sayılan Polis ve Asker bir varlık gösteremiyor.

Şimdi TBMM komisyonlarından geçmiş, muhalefetin Polis devletine gidiş olarak nitelendirip görüşmelerde şerh koyduğu iç güvenlik yasa tasarısı ki, sakıncalı 9 maddesi hem basına yansımış, hem konu ile ilgilenen vatandaşların bilgi dağarcığına yerleşmiş, bu hafta meclis genel kurulunda görüşülmeye başlanacak komisyondan geçen 9 maddesi insan haklarına zarar verecek şekilde, acaba bu yasa terörist eylemleri sonlandırmaya matuf mu? Yoksa yine sade ve Anayasal haklarını gösteri ve yürüyüş düzenleyerek sağlamaya çalışacakların başında demoklesin kılıcı gibi duracak mıdır? Kamu düzenini sağlamaktan söz edenler teröriste değil masum hareketlerin oluşumuna mı yönelecektir. İç Güvenlik Yasa’sı içeriği itibarı ile kimleri susturmaya yönelik çıkacaktır? İç Güvenlik Yasa’sı çıktığında yıkıcı bölücü terör ve örgütü yok olacak mıdır?

03.02.2015 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.