Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.02.15, 12:39   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Başkanlık sistemi

BAŞKANLIK SİSTEMİ


Hazreti imam Tayyip Erdoğan’ın tek adam olma hayali biliniyordu, zat-ı şahaneleri kendileri de buna inanmış olacak ki, etrafındaki danışman statüsündeki dalkavuklara verdiği talimatlar ile seçimler öncesi Başkanlık sistemi dillendirilmeye başlandı. Bu dillendirme biçimleri kendileri tarafından yeterli ve uygun görülmemiş olacak ki, sahneye kendileri de çıkmaya, açık açık Başkanlık sistemini anlatmaya başladı. Bizde bir söz var, ” şeyhler uçmaz onları uçuran müritleridir.” Eh hazret imam Tayyip Erdoğan’ı da pohpohcular, yandaşlar, oydaşlar uçuracak herhalde. Bu sözden hareketle, hazret zat-ı şahaneleri imam Tayyip Erdoğan hazretleri, dalkavuklarının da gazı ile tam gaz Başkanlık hayaline kapılmış, tıpkı şarkı güftesinde olduğu gibi, “kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgârına” diyor. Hazreti takip edenler, hukuk tanımazlığını, dün kara dediğine bir gün sonra beyaz dediğini basına yansıyan örneklerinden bilirler.


Hazret imam Tayyip Erdoğan Erk’ler ayrılığı ilkesini yani Yargı, Yasama, Yürütme ilkesini oldum olası sevmemiştir. Hukuk üstünlüğü kuralını oldum olası sevmemiştir, yargı elimizi kolumuzu bağlıyor diyecek kadar yargı kararlarını görmezden gelmiş, işlerine gelmeyen yargı kararlarını uygulamamaktan çekinmemişlerdir. Takip edenler bilirler. Ülkemizde ağır aksak işlese de demokratik parlamenter bir sistem var, bu sistem içinden çıkan yürütme ki, eylem ve işlemlerinde TBMM’sine idari kadrolarının harcama ve hesapları ise yargının bir kolu olan Sayıştaya bağlıdır. Bu Sayıştay ki daha geçtiğimiz günlerde örtülü ödeneği denetlemeye kalkmış, o saat zılgıtı yemiş, gerisin geriye dönmüşlerdir. Hazret bunları da sevmediği için tüm kurumları başbakanlığı döneminde kanatları kırpılmış kuşa döndürmüştür. Şimdi başbakanlığı döneminde fütursuzca görmezden geldiği kurum ve kuruluşları, kararlarına saygı göstermediği ve hatta tanımadığı kurum ve kuruluşları çok başlılık olarak gördüğünden, bozuk ekonomiyi, sakat ve iyi olmayan idareyi, bozuk siyaseti, uluslararası itibarsızlaşmayı, para ve faiz politikalarını, travmaya uğratılan tüm Cumhuriyet kuruluşlarının başında olan kişileri yasal ve anayasal görevleri içindeki varlıklarını, ayaklarında pranga kabul ettiğinden onların iş ve işlevlerinin kiymet-i harbiyesi yoktur deyip, ben ne dersem o olur hukuksuzluğu ile zaten tek adamlık yapıyordu, Cumhuriyet kanunlarına ve kazanımlarına rağmen!.


Hazret zat-ı şahaneleri demokrasiyi de sevmiyordu, demokrasi bizim için inilecek binilecek araçtır diyordu. Hazret kadınları da sevmiyor olacak ki, her üç kelimesinden birinde kadınlardan söz etmeden duramaz, kaç çocuk doğuracağından, başını bağlamasına, çalışmamasından evinde oturmasına kadar onları sosyal hayatta bağlayacak menfi kararların alınmasına neden oluyordu. Ve hatta biat kültürü ile kendisine bağlı Maarif vekili, kadınların en büyük kariyeri Ana’lık diyerek hazrete destek çıkmıştı.


Şimdi ne diyor? Çıktığı tv kanallarında;

* Çok başlılık ayaklarımıza pranga vurmuş gibi süreci zorlaştırıyor!
*Parlamenter sistem tamamen yok farz edilmiyor ki!
*Amerika’da mesela Temsilciler Meclisi ve Senato var!
* Türkiye illa onu yapacak değil!
* Parlamento ve milletvekilleri olarak bunu alır ve süreci işletir.
*Tabii ki denetim esaslı olacak.
*Parlamento denetleyecek.
*Meclis’in vermediği izni siz kullanamazsınız.
* Belirlenmiş bir yetki alanı var.
*Parlamentonun vereceği yetkileri kullanma hakkı olacaktır.


Zatı-ı şahaneleri hazret Erdoğan parlamento yine olacak, hükümet yine olacak, kurumlar ve kuruluşlar ve bunların başındakiler elbette olacak ama, bunlara rağmen ayağımda pranga olmayacak ben ne dersem o olacak diyor, zaten sarayları da hazır, artık kendisinin adı da kral mı olur, Padişah mı olur, Hakan mı olur, şeyh mi olur, Halife mi olur, Başkan mı olur ne olursa olsun benim dediğim olsun diyor. İşte zat-ı şahaneleri hazreti imam Tayyip Erdoğan’ın istediği başkanlık bu!


Hazret ben benim ben kimim diyor. Çünkü parlamenterler içinden eteğinde namaz kılınacak mübarek insan statüsüne konuyor, ona dokunmak bile ibadettir diyenler bile var. Eh bu kadar biat kültürü ile bağlı oydaşı da var hazret ne isterse o olur!04.02.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti