Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.15, 10:28   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11423
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Takiyye, sıkıştığında mağdur rolü oynama

TAKİYYE, SIKIŞTIĞINDA MAĞDUR ROLÜ OYNAMA.
Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir günde kurulmadığını, yıkılan yok olan Osmanlı hanedanlığı yerine Cumhuriyet, ilkeleri ve kazanımlarının bir günde konmadığını, Cumhuriyet=Demokrasi= Teba oluştan vatandaş olmaya geçiş elbette bir günde olmadı. Toplam milletin azmi ve kararlığı ki, adı “milli iradedir,” işte bu iradeye önder olanlar, Atatürk, İnönü ve adlarını burada sayamayacağım bu gün Tanrı rahmetine kavuşmuş yüzlerce önder! Bu önderler sayesinde Osmanlı’ya dayatılan Sevr anlaşmaları ortadan kaldırılıp Lozan kazanımları Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk milletinin kazanımları olmadı mı?


Cumhuriyet tarihini iyi okumuş hatmetmiş Türk vatandaşları bilirler.. Türkiye Cumhuriyeti kuruluşuna vesile kurtuluş savaşı sırasında savaştan kaçanımı ararsınız, Cumhuriyet kuruluşuna karşı çıkan Kubilay katilleri Derviş Vahdetler vb yobazlarımı ararsınız hepsi vardı. Cumhuriyet kuruluşu ile bir geçiş dönemi başlamış, içerdeki dinci ve ırkçı hainler tıpkı bu gün olduğu gibi tüm melanetlerini sergilemiş, Cumhuriyet ve kazanımlarının başarıya ulaşmaması için ellerinden geleni yapmışlardı. Ne Atatürk, ne ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü, birilerinin heyet kabulünde ki konuşmasında söylediği gibi halkına ve Türk milletine mürebbiye edası ile parmak sallayıp tehdit edip onları susturmaya çalışmamıştı.

Bu ülkenin, Türk milletinin kuruluş ülküsü bellidir, idari sistemi bellidir, Milli Şef’li Cumhuriyet geçiş döneminde ve çok partili sisteme geçilmeden önce var olan bir olgu idi, Sonrası ise yakın tarihi iyi bilenler tarafından zaten biliniyor.


Kafalarının arkasındaki kirli düşünceleri hayata geçirmeye çalışanlar, bir takım gerçekleri saklayarak, takiye ile din, ulvi, milli, manevi duygu sömürüsü yaparak ve mağdur rölü oynayarak, aldıkları oyları milli irade sayarak ve gerçek milli iradenin ne olduğunu bilmeden ve aldatma metotları ile hedeflerine varmaya çalışabilirler. İşte 04 ŞUBAT 2015 tarihinde bir heyeti kabul ederken hazreti imam Tayyip Erdoğan, zat-ı şahaneleri şunları söylemiştir;

* “Biz, bu ülkede bir daha milli şef özentileri çıkmasın diye başkanlık sistemi diyoruz.” Demiş.
Acaba milli şeflik özentisi içinde olan, zat-ı şahanelerinden başka kimse olmuşmudur?*”Biz, bu ülkede, bir daha vesayet odaklarından güç alınarak milletin iradesi hiçe sayılmaya kalkışılmasın diye başkanlık sistemi istiyoruz.” Demiş.
Vesayet odakları dedikleri Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olan TSK ve diğer devlet organları ve kurumları değilmidir?*”Bu ülkede, hiç kimse millete efendilik taslamayı, mürebbi edasıyla parmağını sallayarak milleti terbiye etmeyi aklından geçiremesin diye başkanlık sistemini teklif ediyoruz...” Demiş.
Zat-ı şahaneleri hazreti imam Recep Erdoğan, basından tüm kurum ve kuruluşlara, işçiye, çiftçiye, doktora, bilim adamına, sade vatandaşa, öğrenciye, eczacıya, sendikalara, iş adamları ve kuruluşlarına neler yaptığını ? Neler söylediğini, hangi anti demokratik davranışlarda bulunduğunun bir çetelesini yazsak sanırım kalın bir kitap olur.

Acaba hangi tarih kitapları yazıyor? Cumhuriyet başlangıcından ve Atatürk ve rahmetli İnönü ölümüne kadar hangi vatandaşına mürebbiye gibi parmak sallayarak tehdit etmiştir? Acaba reklam otobüsünden inerek kendini protesto eden 17 yaşındaki çocuğun gırtlağına yapışmıştır? Aca hangi çiftçiye al ananı da git buradan diyerek aşağılamıştır.


Hayatın bir grafiği var.. Her çıkışın bir inişi var.. İniş ve çıkışlarda yolda giden vasıtaların uyması gereken genel kural, çıkışını yaptığın rampayı hangi vitesle çıktın ise o viteslede ineceksin yanılır vites büyütürsen, meydana gelecek olası kazadan araçta sizde varsa yolcularda zarar görebilir, yaralanabilir hatta ölebilirler.


07.02.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla