Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.15, 17:24   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,746
Ettiği Teşekkür: 166028
Aldığı Teşekkür: 181325
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Obama'ya Seçim Kazandıran Ekip, CHP İle Anlaştı

Obama'ya Seçim Kazandıran Ekip, CHP İle Anlaştı

Yaklaşan 7 Haziran 2015 Genel seçimleri öncesinde, CHP yeni bir seçim stratejisine yöneldi. CHP’nin seçim kampanyasında Obama’nın seçim ekibi BSG ile sürpriz anlaşma sağlandı.CHP’nin Seçim Koordinasyonundan sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, CHP’nin yeni seçim stratejisi için, ABD’li Benenson Strategy Group (BSG) ile anlaştıklarını söyledi.

Toprak, Al-Monitor’a yaptığı açıklamasında BSG’nin ABD Başkanı Barack Obama’ya seçim kazandıran, çok başarılı bir strateji ve kampanya grubu olduğunu belirterek, “Bugüne kadar, biz seçimlerde, bir ajansı çağırırdık, kendilerine parti programımızı verirdik ve bunu halka anlatın, kampanya yapın derdik. Bu defa, çok kritik ve ülke için yaşamsal bir seçime gidiyoruz. Türkiye’de demokrasi, ya rayından çıkacak, tek adamlığa, diktatörlüğe, faşizme yönelecek. Ya da AKP iktidardan gönderilecek.

Demokrasi, laik Cumhuriyet, rayına oturtulacak. Bunun için, farklı bir strateji ile yola çıktık. Uluslararası ve ulusal düzeyde, strateji ve iletişim şirketleriyle, kampanya organizasyon gruplarıyla görüştük. Sonunda, birkaç gün önce, Başkan Obama’nın son seçim kampanyasının stratejisini yürüten, BSG ile anlaştık. İçeride de, BSG ile birlikte çalışacak, 3-4 tane, iletişim, medya mecrası, tanıtım vb. şirketlerle anlaştık” dedi. Gelen haberlere göre, Hilary Clinton da 2016 başkanlık seçimleri için danışman olarak BSG’yi seçti” dedi.-30 Ülkede Başarıları Var-

Toprak, Al-Monitor’un, “Amerikalı bir grup, Türkiye seçmeninin karar verme tarzını, önceliklerini, tercih ve beklentilerini ne kadar algılayabilir? Bu konuda, gerçekçi bir stratejiyi nasıl oluşturabilir?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Artık iletişim, strateji, siyasi mesajlar oluşturma, toplumu analiz etme, öncelik ve tercihlerini saptama vb. konular, global düzeyde ve bilimsel konular. Şu anda, saha çalışmaları büyük ölçüde bitti. BSG’un, çok farklı araştırma, sorgulama, mesaj oluşturma, yöntemleri var. Bu konuda, sadece ABD’de değil, 30 dolayında ülkede, çok başarılı çalışmalar yapmışlar. Kaldı ki, beraberlerinde bizim arkadaşlarımız, uzmanlarımız, yardımcılar da var. Halkın ve CHP’nin önceliklerini, birbirine adapte edecek bir strateji ortaya çıkıyor” dedi.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.