Konu: Kaotik
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.02.15, 16:38   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kaotik

KAOTİK
Tam anlamı ile karmakarışık, darmadağın, kargaşa içerikli, karmaşa, düzensizlik, kimin eli kimin cebinde belli olmayan, sosyal statülerin, siyasal hiyerarşinin bozuk olduğu, çığırından çıkmış olduğu zamanlarda halkın bire bir dumura uğramış halidir Kaotik düzen.

Bu düzen içinde en çok maganda tabir edilen aktör ve aktrisler başroldedir. Maganda ise görgüsüz, kaba, görgü kurallarına, sosyal hayatın icaplarına uymayan, itici tavır davranış ve konuşmaları kendilerine şiar edinmiş ve bunu üstünlük gibi gören ve algılayan, sağlıklı ve temel aile terbiyesi ve çevre terbiyesinden yoksun kimse veya kimseler maganda tanımına bire bir uyarlar. Magandalar nev’i şahıslarına münhasır halleri ile ait oldukları yerden, şehre, şehrin çeşitli odaklarının, kurumlarının, mesleklerinin içine girmiş, hoyrat, nobran, hal ve hareketleri, jestleri ve mimikleri ile son derece itici, insan gibi yaşamayı yeğleyenleri çileden çıkaran bir çeşit tür.


Magandaları kategorize edersek,
Siyaset magandaları,
Trafik magandaları,
Hukuk magandaları,
Eğitim magandaları,
Sağlık magandaları,
Ticaret magandaları olarak klasmana ayırmak mümkündür.


Aslında magandaları tam tarif etmek de çok mümkün olmamasına rağmen bizim tanımlamaya çalıştıklarımızla bir nebze olsun maganda türleri hakkında âcizane bilgi sahibi olunabilinir.


Son bir haftadır en çok popüler olan siyaset magandaları ki, TBMM si içinde yuvalanmışlar, hukuk tanımazlığın, iç tüzük tanımazlığın dik alası ve kaba güç destekli hoyratlıkla bir büyüklerinin bir zaman bir silahlı gurup için söylediği gibi tarih yazmaktalar.Evet hakikaten tarihe geçecek türden magandalar bunlar.. Her zaman dillerinden düşürmedikleri güya milleti temsil eden magandalar bunlar. Bu düşüncelerden hareketle bu gün TBMM si içinde gerçek manada millet temsilcisi olanları tenzih, takdir ve şükranla yâd ederken, 2015 yılı 7 Haziran seçimleri ile oluşacak TBMM umarım ve dilerim ki, magandalardan arınmış, gerçek siyaset adamlarının yeri ve mevkii olur, adam gibi siyaset yaparak, yüce Türk milletine hizmet etmelerini bekler ve niyaz ederiz. Bu günkü parlamento oluşumu, ne Atatürk’ün hedeflediği, ne de öngördüğü bir parlamentodur. Dayatmacılık ve parmakçılık içlerine işlemiş güya vekillerden Türk milletine hayır gelir mi?


23.02.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla