Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.02.15, 12:32   #10
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5418
Ettiği Teşekkür: 97377
Aldığı Teşekkür: 135790
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk'ün Yurt Gezileri

Atatürk'ün birbirinden değerli, halka, Milletine faydalı, resimlerle belgelenmiş gezilerini ve ulu önderin söylemlerinin bir kısmını zevkle okudum.

Te... 1920'li yıllardaki kafa yapısına, düşünce ve faaliyetlerine hayran kaldım.

Aşağıya alıntı yaptığım kısım, onun ne denli aydın olduğunun kanıtı olan sadece bir paragrafıdır.

Alıntı:
“Hutbelerin halkın anlayamayacağı dilde olması, bu günkü ihtiyaçlarımıza cevap verememesi halife ile padişah adı taşıması, arkasından köle gibi gitmeye mecbur etmek içindir.
Alıntı:
Hutbeden amaç, halkı aydınlatma ve ona doğru yolu göstermektir. Başka bir şey değildir. Yüz, ikiyüz, hatta bin yıl önceki hutbeleri okumak insanları bilgisizlik içinde bırakmak demektir”
Okuyamadıklarım için, ben bu konuya tekrar dönmem lazım.

Harika konu için teşekkürler ReaL.
Ellerine sağlık.

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.