Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.02.15, 10:37   #1
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,155
Ettiği Teşekkür: 136077
Aldığı Teşekkür: 45116
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Can Yücel Tohum Merkezi’nde

İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Can Yücel Tohum Merkezi’nde çoğalttıkları 3 bin paket tohumu ücretsiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 28 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirecekleri Tohum Takas Şenliği’nde, Can Yücel Tohum Merkezi’nde çoğalttıkları 3 bin paket tohumu ücretsiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.Türkiye’de 2006 yılında çıkan yerli tohumun satışının yasaklanmasını öngören yasaya karşı 2011 yılından itibaren Tohum Takas Şenlikleri yaparak yerli tohumun yok olmaması için mücadele eden Seferihisar Belediyesi, ilçede kurduğu Can Yücel Tohum Merkezi’nde ürettiği tohumları üreticilerle paylaşacak. 2014 yılında 50 bin sebze fidesi dağıtan Belediye, 28 Şubat Cumartesi günü düzenlenecek Tohum Takas Şenliği’nde beş çeşitten oluşan 3 bin paket yerel tohumun dağıtımını gerçekleştirecek.

PARANIN GEÇMEDİĞİ PAZAR2011 yılında başlattıkları Tohum Takas Şenlikleri’yle onlarca çeşit yerel tohumun üretimini gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Tunç Soyer,“Can Yücel Tohum Merkezi’nde çimlendirme serası ve uygulama bahçesinde yapılan üretimin yanı sıra ‘Seferihisar Yerel Tohum Ağı Üreticileri Birliği’ adı altında bölge köylülerimiz ve üreticilerimiz ile ortak çalışmalar yürütüyoruz.

Bu çalışmalar her yıl daha fazla insana ulaşmamızı sağlıyor.

2014 yılı yaz sezonunda 50 bin sebze fidesi dağıttık. Ayrıca İstanbul’dan Mersin’e, Ordu’dan Afyonkarahisar’a kargo yoluyla binlerce tohum yolladık.

Bu yolla on iki ay yaşayan takas yöntemini gerçekleştirmiş oluyoruz.
Gerek fide gerekse dağıtılan tohumların tamamını merkezimizde üretiyoruz. Kendi üretmediğimiz tohumun dağıtımını yapmıyoruz.
Tohumu gizli bölmelerde saklayarak ya da onların karakterleri ile oynayarak değil, ‘Tohumun Bankası Topraktır’ diyerek üretmeyi ve daha fazla tüketiciye ulaşmayı ilke edinerek çoğaltıyoruz.

Hiçbir bedel beklemeden gerçekleşen bu hizmetin maliyetini Seferihisar Belediyesi olarak karşılıyoruz. Böylelikle tohumları yok etmeye yönelik tohum yasasına karşı, yerel tohumun yaşaması, çoğalması ve gelecek nesillere aktarılması için büyük bir mücadele veriyoruz.

Tohumların yok olmaması daha fazla üretilmesi için mücadelemiz sürecek. Bu vesileyle 28 Şubat Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz Tohum Takas Şenliği ve birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı Tohum Çalıştayı’na tüm duyarlı vatandaşlarımızı davet ediyorum. Gelin hep birlikte atalarımızdan kalan yerli tohumları gelecek kuşaklara aktarmak için omuz omuza olalım” dedi.Etkinlik 28 Şubat Cumartesi Saat 10.00’da Belediye Kapalı Pazaryeri ve Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek.Tohum Takas Şenliği’yle birlikte Seferihisar Belediyesi, Yeni Kuşak Köy Enstitüler Derneği (YKKED) ve Seferihisar Kent Konseyi ortaklığıyla Köy Enstitüleri’nin 75. Kuruluş Yıldönümü ve HasanAli Yücel’in aramızdan ayrılışının 53. yılının anısına düzenlenecek Tohum Çalıştayı’na Türkiye’nin önemli akademisyen, gazeteci ve siyasetçileri de katılacaklar.Çalıştayprogramı şu şekilde:


Tohum Çalıştayı Programı
10.00-10.45 Açılış ve Konuşmalar


Hasan-Ali Yücel Belgeseli


Mini Konser: YKKED Mandolin Topluluğu


Prof.Dr.Kemal Kocabaş-YKKED Genel Başkanı, Doç.Dr.Güzel Yücel-DEÜ Öğretim Üyesi, Tunç Soyer-Seferihisar Belediye Başkanı


10.45-11.00 Çay-Kahve


11.00-12.45 1.Oturum


Seçimlere Giderken 2015 Türkiye ve Aydınlığı Aralamak


Hıfzı Topuz, Prof.Dr.Ahmet İnam, Orhan Bursalı, Doç.Dr.Koray Çalışkan, İlhan Cihaner


12.45-13.45 Yemek Arası ve Tohum Takas


13.45-15.15 2. Oturum


Kırsal Bölge Kalkınmasında Köy Enstitüleri, Tarımsal Üretim, Kooperatifçilik ve Halk Kültürü Prof. Dr. Tayfun Özkaya, Prof. Dr. Yakup Kepenek, Neptun Soyer, Prof. Dr. Özkan Yıldız, Ferdan Çiftçi


15.15-15.30 Çay-Kahve


15.30-17.15 3.Oturum


Köy Enstitülerinin güncel karşılığı neydi? 2015 Türkiyesi’nde Eğitim,Kültür ve Sanatta Neler Oluyor? Cengiz Bektaş, Prof. Dr. Firdevs Gümüşoğlu, Alper Akçam, Prof.Dr.Binnur Yeşilyaprak, Serdar Kızık

Sabriye Aşır

Odatv.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++

Konuyu okudukca, simdiki Hükümete kizmadan edemiyorum.

Milleti, Kisir Yahudi Tohumu almaya zorluyor, Maliyetine gereken Gübrelere Kazik Faizler getirip, Köylüyü kredi cekmeye zorlayip, zor durumda birakiyor.

Kredileri geri ödeyemeyen Köylü Halkinin, topragini gasp edip, "Madenlerde" Insan disi sartlar artinda calistirip Gebertiyorlar.

Halen bunlari Saksaklayanlar cikiyor.

Neyse su 12 Sene Cakma Müslüman zamanida yakinda son olacak, oylarinda acayip kayma var.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti