Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.02.15, 00:20   #24
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: İslâmi Terörizm

Moon, evet düşünce özgürlüğü elbette var. Ben uzun uzun yazmayacağım, anlamak istemeyene bir şey anlatmak gibi bir endişemde yok açıkçası... Hristiyan olabilirsin, Mecusi olabilirsin, aya, güneşe taban biri olabilirsin, hatta ateist bile olabilirsin, biz Müslümanlar için kişilerin ne olduğunun bir önemi yok..

Biz biliriz ki; Allah bu dünyayı imtihan yeri olarak yaratmış, insanları kendi belirttiği doğru yoluna ve doğru hayat nizamına uymaları içinde kitaplar ve Peygamberler göndermiştir...

Tarihi süreçlerden bahsetmeyeceğim, haçlılardan, ortaçağ' dan, engizisyonlardan, Afrika'nın sömürülüşünden vs.vs. bahsetmeyeceğim..

İnsanlar inansa da, inanmasa da büyük hesap gününde her hakikati görüp yaşayacak.. Emin ol senin sık sık yaptığın İslam'ı ve Müslümanları hor ve hakir gösterme çaba ve gayretlerin ne Allah', ne İslam'a, Ne Kuran'a ve nede O' nun İzzetli ve Şerefli Peygamberine zarar verebilir..

Kendince bir gayret içerisindesin bunu rahatlıkla gözlemleyebiliyorum... Orta yerde yanlışların olmadığını bir Müslüman olarak söyleyemem... Ama at izinin it izine karıştığı canına yandığım şu dünyada, kimin elinin kimin cebinde olduğunun kestirilemediği şu dünyada İslam karşıtı görüş ve düşünceler olanca kin ve nefretlerini boca edecekler.. Bu tarih boyunca böyle olmuştur, böyle olmaya
da devam edecektir..

Din ne arabındır, ne Türk' ün, nede bir başka kavmin.. Din Allah'ındır.. Din gününün de, hesap gününün de sahibi Allah'tır...

Sana samimi olarak bir şey söyleyeyim mi? Şuna emin ol ki, sen bu aşağılayıcı, tahkir edici ifadelerinle İslam'a zarar veremezsin... Zararı kendine verirsin... Biliyorum inanmıyorsundur belki ama, bizim inancımıza göre, insanın yedi yirmi dört hayatını, yaşamını kayıt altına alan bizim, yani Müslümanların Kiramen Katibin diye isimlendirdiği melekler vardır..

Haaa, buradan da tutulup polemik konusu yapılacağını üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum...Söylenmeden ben söyleyeyim, Allah' ın bilmesi için hiç bir şeye ihtiyacı yoktur... Çünkü bizim inancımıza göre Allah tüm eksik sıfatlardan münezzehtir...Ancak böyle taktir ettiği için böyle melekler yaratmış ve onlara bir takım görevler vermiştir. İşte o meleklerde bu görevi ifa ediyorlar... İşte o kayıtlar büyük hesap günü önümüze konulacak...

İşte o zaman hata yapan, her kim ise, senin büyük bir iştahla yermeye çalıştığın Müslüman da, münkir de, münafıkta cezalandırılacak...

Emin ol senin bu çabalarınla ne İslam hakir ve zelil olur, ne de sen Hristiyanlığa şan şeref kazandırabilirsin...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.