Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.02.15, 01:16   #38
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,140
Ettiği Teşekkür: 50921
Aldığı Teşekkür: 44327
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İslâmi Terörizm

Harika bir tartışma gerçekten.

Bir arkadaş İslam dini üzerine bir alıntı yapıp arkasını doldurmaya çalışırken dini olarak hassas olan müslüman arkadaşlar ''ama onlar gerçek müslüman değil'' refleksinde bulunup, ardından da '' siz hıristiyanlar da böylesiniz, şöylesiniz...'' diyor... Bu sefer hıristiyan arkadaş ironik bir şekilde aynı müslüman arkadaşlar gibi ''ama onlar da gerçek hıristiyan değil'' diyor...

Yani;

Bu dünyada müslüman diye gündemi dolduranlar gerçek müslümanlar değil!

Ve yine yani;

Bu dünyada hıristiyan diye gündemi dolduranlar da gerçek hıristiyan değil!

Görülen o ki her dinin yandaşları dinlerine toz konduran ne ve kim varsa ''ama onlar gerçek hıristiyan/müslüman değil'' refleksi veriyor.

Yani işin özü, her insan hangi dinden olursa olsun kafasında bir ideal yaratmış... Kişiler ve icraatleri o ideale uygun ise kişi ve icraatler makbul ve dine uygun; değilse kötü ve dine uygun değil!

Bunun temelinde de insanların aile ve çevreden aldıkları eğitim neticesinde kendilerini din ile özdeş görmeleri yatıyor. Din insanların benliğini yok etmiş, insan benliğinin yerine din konmuş! Ve netice olarakta insanın dinine bir laf söylesen hemen kendine söylenmiş gibi reaksiyon gösteriyor.

...

Bu arada ben forum kurallarına saygılıyım. Tamam... Ama neden dinlerin ve dindarların bu tür bir forumda bile korunma ihtiyacı var? Neden herkes ve her şey hakkında en olumsuz şeyler söylenebilir de, din ve dindarlar hakkında söylenemez?

Yahu bu dinler emperyalistlerin Birleşmiş Milletleri tarafından bile korunmaya alındıysa; hangi din olursa olsun o dine ve dindarlara ''din özgürlüğü'' diye bir özgürlük verildiyse şaşırmamak gerekiyor...

Din ve dindarlar BM ve uluslararası hukuk tarafından korumaya alındıysa bunun emperyalistler hesabına bir hikmeti yok mudur?
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.